Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

Хебър и синът на Любо Пенев спънаха ЦСКА още на стартовата линия

Отборите на Хебър и ЦСКА завършиха наравно при резултат 0:0 в мач от първия кръг на „efbet Лига“. Тимът от Пазарджик препъна „армейците“ в мача, в който дебютира новото попълнение Николас Пенев, син на треньора на тима и „червена“ легенда Любо Пенев. Така ЦСКА поведе на съперника си за титлата Лудогорец само с 1 точка и не се възползва напълно от загубата на „разградчани“ срещу Крумовград.

Първата опасност пред една от двете врати дойде в 5-тата минута. Шагоян подаде на Хайнц, а норвежецът опита удар от 20 метра. Уви, топката профуча покрай левия страничен стълб на вратата!

През първите 20 минути ЦСКА беше доминиращият тим. В 20-тата минута тяхното надмощие доведе до пробив на Джонатан Линдсет, който подаде на новото попълнение Сейни Санянг. Последва нов пас и удар на Тобиас Хайнц, но топката рикошира в тялото на защитник на Хебър.

В 26-тата минута Асен Дончев беше изведен вдясно от свой съотборник. Той центрира в наказателното поле, където Марк-Емилио Папазов надскочи Лазар Марин и отправи удар с глава. Вратарят Дебърлиев се намеси и изчисти в ъглов удар.

В 35-тата минута Октай Хамдиев опита да намери Георги Николов, но Сейни Санянг блокира топката, което помогна на вратаря Бусато да я улови.

ЦСКА продължаваше да владее играта, но опитите за атаки по фланговете не водеха до сериозни опасности за тима на Хебър. Все пак в 41-тата минута непохватно изчистване на топката от страна на Стилиян Тисовски се превърна в асистенция за Амос Юга. Ударът на халфът профуча покрай дясната греда.

Въпреки шансовете пред домакините двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Своят дебют направи и друго ново попълнение – Матиас Фаетон. Той замени Жираир Шагоян на полувремето.

Десет минути след началото на втората част Джонатан Линдсет направи демонстрация на отличния си контрол върху топката в средата на терена и опита да изведе Марк-Емили Папазов, но защитник на тимът от Пазарджк изчисти. Топката попадна в Марселиньо Кареасо, който подаде на нападателя на ЦСКА. Ударът на Папазов не попадна в очертанията на вратата.

След малко по-малко от час игра дебютантът Матиас Фаетон опита мощен удар към вратата на Хебър, но топката прелетя край страничния стълб.

В 75-тата минута Хебър имаше претенции за дузпа, но падането на Георги Николов беше твърде театрално. Две минути по-късно поредното ново попълнение на „армейците“, което записа минути, а именно Майкъл Естрада подаде на Матиас Фаетон. Той овладя топката, обърна се и стреля, но Дебърлиев спаси.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К), 43. Жоао Сеско, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 44. Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов, 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев, 17. Николас Пенев, 9. Георги Николов

Резерви: 32. Матвей Игонен, 3. Богомил Божуркин, 5. Мартин Михайлов, 11. Атанас Кабов, 13. Архан Исуф, 18. Петър Димитров, 23. Сашо Лебанов, 99. Кристиян Янакиев

Треньор: Любослав Пенев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 20. Асен Дончев, 3. Сайни Санянг, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 21. Амос Юга (К), 10. Жираир Шагоян, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 24. Марк-Емилио Папазов, 7. Джонатан Линдсет

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 13. Браян Кордоба, 16. Георги Чорбаджийски, 23. Илиан Антонов, 29. Майкъл Естрада

Tреньор: Саша Илич

Стадион: „Георги Бенковски“, Съдия: Станимир Тренчев

Снимка: start-photo.bg