ТОПФутболЦСКА-София

9 от ЦСКА загубиха от Генк в Белгия, но развръзката остава за реванша в София

Отборът на ЦСКА загуби гостуването си на белгийския Генк с 1:3 в първи мач от Младежката лига на Уефа. Младите момчета на Румен Трифонов поведоха рано в срещата, но допуснаха обрат на „Генк Арена – Стадион Б“ и ще трябва да наваксват изоставането си в реванша в София следващата седмица.

„Червените“ започнаха по мечтан начин и поведоха в резултата още в третата минута с гол на Петко Панайотов. Сайду Туре обаче изравни в 33-ата.

В 73-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, при отсъждането, на която Лъчезар Иванов получи втори жълт картон. Младият бранител на „армейците“ получи двете си предупрежения в рамките на минута.

Георги Гергинов спаси удара на Седрик Нуоци, но малко по-късно и Димитър Петров получи втори жълт картон и остави ЦСКА с девет души.

Генк се възползва от числовото си предимущество и Камара осъществи обрат в 81-ата минута, а две преди края на редовното време, което бе удължено с 12 минути, Декресон от втора дузпа оформи крайния резултат.

Генк бе фаворит в сблъсъка, след като голяма част от играчите се състезават в отбора до 23 години, който заема десето място във второто ниво на Белгия. ЦСКА участва за първи път в надпреварата и е единственият представител на България в най-авторитетния турнир за юноши на Стария континент, след като спечели Купата на БФС до 18 години.

ЦСКА: 1. Георги Гергинов, 3. Лъчезар Иванов, 4. Димитър Николов, 14. Божидар Петров, 2. Илиян Димитров, 30. Петков Панайотов, 6. Светозар Евтов, 8. Александър Кожухаров, 11. Васил Каймаканов, 18. Димитър Петров, 10. Алесандро Николов

Старши треньор: Румен Трифонов