ВИДЕОПърва лигаТОПФутболЦСКА 1948

ГЛЕДАЙ: ЦСКА 1948 без малко не загуби в Бистрица срещу Локомотив (Пловдив)

Отборът на ЦСКА 1948 не успя да победи Локомотив (Пловдив) пред собствена публика на стадион „Витоша“ в село Бистрица. Двата отбора завършиха при равенство 1:1 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. В края на двубоя Ангел Лясков и Елитон бяха изгонени от терена.

Резултатът беше открит в 16-ата минута след грешка на футболист на „смърфовете“ – Ангел Лясков. Националът на България Георги Русев напредна и с мощен удар реализира от границата на наказателното поле.

В края на първата част „черно-белите“ получиха дузпа, заради нарушение на Гурища срещу Джовани. Фаулираният играч на гостите от Пловдив застана зад бялата точка и изравни резултата.

В 51-ата минута Дион направи центриране към наказателното поле на домакините, а Георги Минчев отклони топката към Конте, като ударът му от движение срещна горната греда.

Лясков и Елитон бяха изгонени в последните минути на редовното време след сблъскване в средата на терена. В третата минута от добавеното време Ивайло Стоянов свири дузпа, но след проверка със системата ВАР, тя бе отменена.

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 5. Елитон, 87. Симеон Петров, 15. Симеон Василев, 21. Емил Ценов, 18. Ивайло Чочев (К), 17. Никола Илиев, 8. Педриньо, 10. Георги Русев, 26. Аерон Зинга

Локо: 23. Динко Хоркаш (К), 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливие Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 10. Джовани, 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев

Снимка: TribunaPlovdiv.bg / startphoto