СлавияТОПФутбол

Славия отлепи ютията в неофициалния дебют на Загорчич

Изпадналият в дълбока криза тим на Славия успя да запише успех срещу тима на Крумовград в двубой от 15-тия кръг на родната efbet Лига. Головете за успеха с 2:0 отбелязаха Виктор Генев в 15-тата и Тони Тасев от дузпа в 81-вата минута.

След изиграването на двубоя временно намиращия се на последното място заради победата на Етър по-рано в кръга тим на Славия се изкачи на 14-та позиция, а Крумовград ще се опита да задържи 9-тата позиция в случай, че тимът на Берое не го свали от нея. Славия има и мач по-малко, който предстои да бъде изигран.

Домакините създадоха натиск в първите минути, но не стигаха до опасни ситуации пред вратата на „жълто-сините“. След само десетина минути игра се наложи и принудителна промяна в „белия“ състав – Емил Мартинов излезе, а на мястото му влезе Кристиян Стоянов.

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ – 1:0! Малко след изтичането на 15 минути Тони Тасев от свободен удар подаде на Виктор Генев, който от своя страна умело прати топката с глава в мрежата.

В добавеното време на първата част Алекс Колев от около два метра уцели в главата Николай Кръстев, пропускайки шанса да изравни при едно статично положение за своя тим.

Първите минути на второто полувреме не предложиха чисти положения пред вратите на двата тима.

В 65-ата минута Тасев центрира от корнер, а в наказателното поле най-добра позиция зае Генев, който нанесе удар с глава, но над вратата на Крумовград, а това го лиши от втори гол.

Осем минути след това резервата Влади Николов стреля по земя от пряк свободен удар, но топката срещна стената, която бе изградил Янко Георгиев.

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ – 2:0! „Белите“ получиха дузпа в 81-вата минута. Крилотото Тони Тасев непоколебимо изпрати топката в центъра на вратата, недавайки никакъв шанс на Янко Георгиев.

Стартови състави:

Славия: 12 Николай Кръстев, 3 Ертан Томбак, 6 Мартин Георгиев, 4 Виктор Генев, 37 Венцислав Керчев, 17 Ерол Дост, 27 Емил Мартинов, 73 Иван Минчев, 33 Галин Иванов, 88 Тони Тасев, 8 Емил Стоев

Треньор: Мартин Кушев

Крумовград: 1 Янко Георгиев, 3 Калоян Пехливанов, 72 Раян Сенхаджи, 91 Вячеслав Велев, 6 Джеферсон Манярес, 44 Божидар Кацаров, 10 Серкан Юсеин, 30 Жак Пехливанов, 14 Даниел Миланович, 23 Димитър Тонев, 9 Александър Колев

Треньор: Неманя Миланович

Стадион: „Александър Шаламанов“

Съдия: Владимир Вълков