Левски (София)ТОП

Левски се опита, но не изпълни целта си срещу Арда

Отборът на Левски завърши при равенство 0:0 при гостуването си в Кърджали на местния Арда в отложен мач от 7-ия кръг на efbet Лига.

Първа опасност за домакините е отчетена в 7-ата минута от Принц Ебенезер, който бе изведен отляво на атаката на тима, но изстрелът му е слаб и неточен.

В 17-ата минута Асими Фадига стреля от дистанция, но топката минава високо над вратата.

В 28-ата минути топката стигна до Станислав Иванов, който премина през Цунами, след което бразилецът направи нарушение пред наказателното поле. Прекият удар беше изпълнен от Радослав Цонев, който изпрати топката право в стената.

В 57-ата минута Фадига пусна пас към Марин Петков отдясно, който върна към Роналдо, а нападателя изстреля шут към наказателното поле. Неговият удар бе блокиран от Стойчев, а топката попадна в Рикардиньо. Той излезе на позиция един на един срещу вратаря на Арда, но стража успя да избие в корнер.

В 75-ата минута Галчев и Фадига комбинираха по страхотен начин, след което Галчев центрира към далечната греда, където Чандъров надскочи защитата на домакините, но неговия удар излезе в аут.

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 12. Ебенезер Принц, 19. Тонислав Йорданов, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев /к/, 99. Станислав Иванов

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрив, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев /к/, 9. Рикардиньо, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига