ТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА превзема върха след убедителна победа над Хебър, Шопов блести с гол шедьовър

Отбора на ЦСКА победи Хебър с класически резултат 3:0 в среща от 16-ия кръг на Първа лига. „Червените“ тотално доминираха на терена и закономерно победиха. Матиас Фаетон откри резултата за „червените“ в края на първото полувреме, а след почивката Майкъл Естрада удвои актива за домакините. В самия край на среща влезлият като резерва – Станислав Шопов, реализира фантастичен гол, след като със страхотен изстрел с левия крак не остави никакви шансове на Матвей Игонен за крайното 3:0.
Още във втората минута гостите стигнаха до положение пред вратата на Бусато, като Кабов проби от дясно след което центрира към нападател на Хебър, но топката премина над вратата.
ЦСКА имаше добра възможност да създаде нещо по-опасно в 6-ата минута. Майкъл Естрада стреля, но футболист на Хебър блокира удара му, а топката попадна в Джонатан Линдсет, който стреля право във вратаря.
Домакините пропуснаха отлична възможност да открият резултата в 13-ата минута. Отново Майкъл Естрада излезе сам срещу вратаря на гостите, но след слаб удар стража на Хебър успя да отрази.

30-та минута Тобиас Хайнц центрира от фаул в наказателното поле на Хебър, там Браян Кордоба успя да стреля, но топката срещна страничния стълб на Игонен.
ОТНОВО НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК ЗА „АРМЕЙЦИТЕ“! Пак Майкъл Естрада пропусна отлична възможност да отбележи, след като Тибо Вион центрира от ляво в наказателното поле на гостите, но еквадорецът при засичането на топката я насочи право в тялото на Матвей Игонен.

ГООЛ!! ЦСКА най-накрая стигна до гол във вратата на Хебър! Християн Петров комбинира с Иван Турицов, десният краен бранител с остър пас намери Матиас Фаетон, който вече не сбърка и изведе „червените“ напред в резултата.
ГООЛ!! Майкъл Естрада удвоява резултата в 59-ата минута! Емануел Шакич центрира в наказателното поле на Хебър, след което еквадорецът овладя майсторско, обърна се и с мощен шут опъна мрежата на гостите на 2:0.
ГООЛ!! Класически резултат оформи Станислав Шопов малко преди края на срещтата. Младежкият национал с топовен удар от сериозна дистанция разпъна мрежата на Матвей Игонен.
Стартови състави на двата отбора: ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 17. Емануел Шакич, 26. Марселино Кареасо, 11. Матиас Фаетон, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц (к.), 29. Майкъл Естрада

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 22. Енес Махмутович, 20. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 30. Данило Асприля, 4. Мено Кох, 3. Сайней Санянг, 16. Георги Чорбаджийски, 9. Дюкенс Назон Треньор: Нестор Ел Маестро Хебър: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев (к.), 10. Ангел Бастунов, 21. Марсел Канади, 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов, 17. Николас Пенев
Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 88. Мартин Янков, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 13. Архан Исуф Треньор: Любослав Пенев Стадион: „Българска армия“ Съдия: Иво Андреев Хей, не изпускай нито една новина за любимия ти отбор! Научавай новините пръв с TribunaSofia.bg и то напълно БЕЗПЛАТНО! Отвори Фейсбук страницата ни, последвай двете стъпки и ще получаваш пръв новините ни веднага след публикуването им: фейсбук страница TribunaSofia