ТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА премина безпроблемно през Черноморец (Балчик), Асприля блесна с два гола

ЦСКА победи отбора на втородивизионния Черноморец (Балчик) с 3:0 в среща от първия кръг на турнира за Купата на България. Точни за „червените“ бяха на два пъти Данило Асприля и Линдсет. По този начин ЦСКА се класира за 1/8-финалния етап от турнира и утре ще разбере кой ще е следващият съперник.

ГООЛ! След само 120 секунди игра ЦСКА излиза напред в резултата! Даниел Георгиев върна неразчетено към вратаря, но Данило Асприля се възползва като се хвърли в краката на стража и прокара топката във вратата.

18-ата минута цялата публика на стадиона изрази протеста си към БФС, като започнаха да скандират „оставка“.

24-ата минута Асприля можеше да отбележи още един гол в мача след удар с глава, но стража на домакините спаси ефектно.

ГООЛ! Малко преди почивката Амос Юга се справи с двама противникови играчи на фланга и достави топката в наказателното поле за Данило Асприля, който ефектно си я повдигна и от воле я прати в мрежата на домакините за втори път.

55-ата минута Санянг проби от ляво и центрира остра в наказателното поле на Черноморец, но Радев успя да изчисти топката в корнер.

Малко след подновяването на играта феновете на ЦСКА запалиха димки и играта бе спряна за няколко минути.

Двубоят е изключително коректен, минавайки под контрола на ЦСКА. Любопитен е факта, че в 80-ата минута съдията не е показвал нито един жълт картон.

Към края на редовното време домакините изненадващо имаха възможност да върнат едно попадение. Кордоба върна топката към Евтимов, който в опита си да изрита топката в половината на Черноморец, тя срещна тялото на Сунде, който стреля, но топката мина встрани.

ГООЛ! Джонатан Линдсет прави резултата класически в края на редовното време. Вион центрира по земя в полето на Черноморец, а Линдсет засече подаването и с десния крак прати топката в мрежата.

Станаха ясни стартовите състави на двата отбора:

Черноморец Балчик: 1. Димитър Илиев, 3. Даниел Георгиев (К), 18. Наско Янков, 15. Георги Радев, 21. Мирослав Начев, 19. Иван Томов, 12. Павел Георгиев, 16. Нджомганг Фонкеу, 7. Касиано Бузон, 14. Данаил Димов, 24. Джонтан Нсонде

Треньор: Мартин Димитров

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 3. Сейни Санянг, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 13. Браян Кордоба, 21. Амос Юга (К), 14. Тобиас Хайнц, 17. Емануел Шакич, 8. Станислав Шопов, 30. Данило Асприля, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 1. Густаво  Бусато, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 20. Асен Дончев, 26. Марселино Кареасо, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 29. Майкъл Естрада

Старши треньор: Нестор Ел Маестро