Първа лигаСлавияТОПФутбол

ГЛЕДАЙ: Млада надежда донесе успеха на Славия над Ботев Враца

Славия победи трудно с 1:0 Ботев Враца в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача отбеляза Мартин Георгиев в края на първото полувреме. По този начин Славия се отдалечи от дъното на класирането и вече може да диша по-спокойно. Това е и трета победа на „белите“ след завръщането на Златомир Загорчич.

В 8-ата минута на срещата гостите организираха опасна контраатака, която завърши с центриране в наказателното поле. Топката коварно летеше към вратата на Славия и затрудни максимално Светослав Вуцов. Стражът все пак успя да избие със сетни усилия в ъглов удар и да предотврати сигурен гол.

Първата по-сериозна опасност за „белите“ дойде в 11-ата минута. Иван Минчев намери с пас Тони Тасев в 11-ата минута, а той се измъкна от Мартин Христов и отправи удар в далечния ъгъл, но топката мина встрани от десния страничен стълб на вратата на Федерико Бариос. Секунди след това бе маркирана засада на Тасев.

Славия откри резултата в 44-ата минута. Тогава Тони Тасев центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Враца, където Мартин Георгиев се оказа на правилното място и останал непокрит отклони топката с тяло и я прати във вратата на врачани.

Славия потърси и втория гол, с който окончателно да предреши сблъсъка в началото на второто полувреме. „Белите“ организираха опасна атака в 50-ата минута, а Тони Тасев се измъкна от футболист на Ботев Враца и нахлу в наказателното поле на гостите, след което продължи топката към точката за дузпа, където бе Галин Иванов. Капитанът на Славия засече центрирането, но вратарят на Ботев реагира добре и изби в ъглов удар. Гостите отговориха с опасен удар от фаул на Даниел Генов, но Светослав Вуцов се намеси по прекасен начин и спаси топката, която бе насочена към горния ляв ъгъл.

Петнадесет минути преди края „белите“ удариха греда. След добре проведена атака отдясно, топката стигна до Емил Мартинов, който с фалцов удар нацели лявата греда на Ботев. Миг по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Барбоса бе изгонен с втори жълт картон.

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 33. Галин Иванов – К

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов – К, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 18. Диого Барбоса, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре, 24. Мартин Смоленски, 28. Едуарди Кунде, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев

Треньор: Христо Янев

Съдия: Валентин Железов