НационалиТОП

ГЛЕДАЙ: Младежите на България отнесоха Естония за едно полувреме, Георги Николов блесна с хеттрик

Младежкият национален отбор по футбол по 21 години разгроми с 6:0 връстниците си от Естония в евроквалификация, играна на стадион „Александър. Възпитаниците на Александър Димитров надиграха своя съперник и заслужено се поздравиха с трите точки.

След нулево равенство през първото полувреме, „лъвовете“ отбелязаха четири безответни гола в рамките на само 16 минути, с които решиха сблъсъка в своя полза. С две майсторски попадения с глава блесна Георги Николов, който откри и впоследствие удвои преднината на домакините. Станислав Шопов направи резултата класически, а Асен Митков се отличи с прекрасен гол, секунди по-късно.

Георги Николов, отново с глава, довърши своя хеттрик с пети гол за България, а Роберто Райчев оформи крайния резултат – 6:0 за България.

С тази изразителна победа България запазва минимални шансове за класиране на следващото европейско първенство. Тимът на Александър Димитров изравнява по точки отбора на Германия на второто място, но има и три изиграни мача повече от Бундестима.

БЪЛГАРИЯ U21: 12. Дамян Христов, 2. Мартин Стойчев, 4. Християн Петров, 5. Велко Йеленкович, 15. Мартин Атанасов, 22. Асен Митков, 6. Емил Ценов, 8. Станислав Шопов, 10. Никола Илиев, 21. Мартин Петков, 9. Георги Николов

Селекционер: Александър Димитров