Левски (София)ТОПФутбол

Левски успя да преплува Дунав и продължава напред

Дунав и Левски завършиха при резултат 1:2 в предпоследен 1/16 финален мач за „Купата на България“, което праща „сините“ на 1/8 финалите. Рикардиньо в 25-тата минута, пак той от спорна дузпа в първата минута на продължението на първата част от двубоя и Роналдо в 55-тата минута отбелязаха за Левски. За Дунав точен беше Георги Вълчев след сериозна вратарска грешка.

Първата добра възможност за гол се откри пред гостите, когато Патрик-Габриел Галчев центрира от корнер в 7-мата минута. На далечната греда Роналдо беше оставен непокрит, но от няколко метра не успя да намери очертанията на вратата.

В 10-тата минута Илиян Стефанов пресира Георги Иванов, благодарение на което Рикардиньо овладя топката и я подаде към Роналдо в наказателното поле. Ударът на бразилецът беше блокиран от Георги Вълчев.

В 14-тата минута Дарлан стреля отдалеч, но вратарят на русенския тим се справи. В 22-рата минута гостите, които днес играеха с жълти екипи, получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около 22 метра от вратата. Дарлан застана зад топката и я прати опасно покрай целта.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 0:1! В 25-тата минута Ван дер Каап изрита топката в половината на Дунав, където Георги Вълчев не действа добре и позволи на Рикардиньо да му отнеме. Бразилецът напредна, навлезе в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл матира Даниел Николов.

ГОЛ ЗА ДУНАВ – 1:1! Кошмар за „сините“! Пет минути след попадението на Рикардиньо домакините стигнаха до изравнителен гол. Пламен Андреев излезе необмислено при корнер, а Георги Вълчев го изпревари и вкара с глава от няколко метра за 1:1.

Левски можеше отново да поведе в 34-тата минута. Виктор Любенов центирира отляво, а в наказателното поле Рикардиньо продължи към Асен Чандъров. Халфът успя да изпревари защитник и отправи слаб удар, като и Николов успя да закачи топката. Кълбото влизаше във вратата, но Джан Хасан успя да избие пред голлинията. Гостите продължиха да атакуват, като две минути след това Асими Фадига отправи силен шут от около 15 метра, но вратарят на Дунав изби в корнер.

В 43-тата минута „драконите“ отново изпълниха корнер, като Джан Хасан центрира на близката греда, където Мирослав Будинов отправи удар с глава, който срещна тялото на Андриан Краев и излезе в нов ъглов удар.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 1:2! Две минути по-късно Рикардиньо получи топката в наказателното поле, а при опита му за удар Георги Иванов направи шпагат, при който игра първо с топката и след това закачи бразилеца. Главният рефер Владимир Вълков обаче посочи бялата точка, макар решението му да беше спорно. Потърпевшият застана зад топката и с удар в горния десен ъгъл вкара за 1:2.

В началото на второто полувреме „сините“ останаха с човек по-малко. Калин Георгиев извърши нарушение срещу Илиян Стефанов, а при падането си нападателят удари с крак своя съперник. Това се оказа достатъчно за Владимир Вълков да покаже червен картон на Стефанов.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 1:3! В 56-тата минута гостите вкараха трети гол. Асен Чандъров пусна извеждащ пас към Рикардиньо, който напредна с топката потърси далечния ъгъл, но Николов успя да избие. Топката обаче се оказа в непокрития Роналдо и бразилецът не сбърка на празна врата.

В 67-мата минута Патрик-Габриел Галчев шутира от пряк свободен удар, като топката премина опасно над напречната греда. Осем минути след това Джан Хасан опита да изненада Пламен Андреев директно от корнер, но младежкият национал внимаваше и успя да избие.

В 84-ата минута Пламен Андреев на два пъти се намеси страхотно и спаси вратата си. Първо младокът отрази удар от малък ъгъл на Денислав Минчев, а секунди по-късно изби в корнер шут на Калин Георгиев от около 25 метра.

Стартови състави на двата отбора:

Дунав: 33. Даниел Николов, 45. Джан Хасан, 4. Георги Иванов, 77. Георги Вълчев, 22. Стоян Предев, 8. Кристиян Господинов, 34. Олег Димитров, 10. Калин Георгиев, 9. Мирослав Будинов (к.), 7. Симеон Вешев, 23. Раел Лолала

Резерви: 69. Дамян Дамянов, 27. Иван Колев, 19. Теодор Костов, 21. Радослав Великов, 11. Денислав Минчев, 88. Димитър Тодоров, 99. Никола Тотев, 3. Милен Маринов, 18. Илия Миланов

Старши треньор: Мартин Ковачев

Левски: 1. Пламен Андреев, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев (к.), 9. Рикардиньо, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига

Резерви: 99. Иван Андонов, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 21. Кристиян Йовов, 77. Дейвид Михалев

Старши треньор: Николай Костов

Съдия: Владимир Вълков