ТОПЦСКА-София

Отборът на ЦСКА-София постигна трудна, но важна победа, надделявайки над борбения тим на Етър Велико Търново с 2:0. „Червените“ стигнаха до трите точки, благодарение на късните голове на Линдсет и Петров, и запазват лидерската позиция в Първа лига.

Днес двата отбора започнаха нетрадиционно от второто полувреме на започналия вчера мач от 18-ия кръг на шампионата. Двубоят бе отложен за днес, поради изключително силен снеговалеж, който натрупа на терена на стадион „Българска армия“. По план срещата трябваше да започне в 17:30ч., но домакините обявиха официално, че ще има забавяне от един час.

TribunaSofia.bg ще припомни на своите читатели развоя на първото полувреме. Първият съдийски сигнал на предпоследния мач на стадион „Българска армия“ бе свирен от Кристиян Колев.

В 12-ата минута Етър остана с човек по-малко, след като защитникът Георги Александров направи закъснял шпагат, който се превърна в остро влизане в краката на Караесо. Първоначалното отсъждане на рефера бе жълт картон за играча, но след намеса от ВАР, съдията посочи пътя към съблекалните на състезателя във виолетов екип.

След червения картон ЦСКА натисна своя съперник и изпълни 4-5 последователни корнера, в които бе изключително близо до гол, но вратарят на Етър Мартин Величков показа феноменален рефлекс и с помощта на отборната и организирана игра на „болярите“ предотврати попадение.

Гостите погледнаха по-смело към вратата на Бусато и в 30-ата минута бяха много близо до откриване на резултата. Мартин Тошев бе забравен от „червената“ отбрана, но ударът му нацели страничната греда. Топката обаче се върна в Букхолда, който не успя да намери опразнената врата.

В последните минути на първата част Назон пропусна да добра възможност да отбележи, след като бе изведен сам срещу Величков и само намесата на върналия се Николов попречи „армейците“ да водят в резултата на полувремето.

През второто полувреме двата отбора се сбориха на заснежения терен и не създадоха много положения. ЦСКА продължи да атакува повече, търсейки гола и трите точки, а Етър предимно се защитаваше. В началните минути Назон се оказа на стрелкова позиция след пас на Естрада, но ударът му по земя бе уловен от силно представящия се вратар на Етър – Мартин Величков.

Единствената възможност за „болярите“ дойде в 58-ата минута, когато Мартин Тошев бе изведен зад защитата на „армейците“. Бившият таран на ЦСКА отправи удар по диагонала, който премина покрай вратата на Густаво Бусато.

В 84-ата минута натискът на „червените“ все пак даде резултат. Джонатан Линдсет засече хубаво центриране на Иван Турицов и прати топката в мрежата на Величков. След попадението футболистите на „червените“ избухнаха в дива радост и се хвърлиха задружно в снежните преспи зад аутлинията.

Скъпоценният гол даде настроение на домакините и те отбелязаха втори гол след 120 секунди, който окончателно реши спора. Ново центриране в наказателното поле на „болярите“, този път на от корнер, с което не успяха да се справят. Топката дойде точно на крака на защитника Християн Петров, който като нападател с хубав шут насочи топката в долния десен ъгъл. Бранителят на ЦСКА отново се оказа в прегръдките на своите съотборници, вкарвайки гол във втори пореден мач.

С тази победа ЦСКА запазва първото място в класирането, на две точки от Черно море и на пет от Лудогорец. „Орлите“ имат два мача по-малко, тъй като днес мачът им със Славия бе отложен. Съвсем скоро „червени“ и „зелени“ ще се срещнат в директен сблъсък на „Българска армия“ в историческото последно домакинство на съоражението в този му вид.

Състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов – 17. Емануел Шакич, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 26. Марселино Кареасо – 29. Майкъл Естрада, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 3. Сейни Сенянг, 20. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 30. Данило Асприля

Треньор: Нестор Ел Маестро

Етър: 22. Мартин Величков – 77. Мартин Николов, 6. Пламен Димов, 15. Георги Ангелов (К), 4. Георги Александров, 7. Кольо Станев – 28. Николай Янков, 23. Мосес Кандидус, 29. Янко Ангелов – 24. Шахредин Букхолда – 9. Мартин Тошев

Резерви: 1. Алесандро Гуарноне – 2. Валери Христов, 10. Ловре Кнежевич, 11. Илкер Будинов, 14. Ивайло Димитров, 19. Хавиер Батегон, 32. Осама Алу, 38. Владислав Найденов, 70. Димо Бакалов

Треньор: Светослав Петров