ЦСКА 1948

ГЛЕДАЙ: ЦСКА 1948 с класика над Арда в Кърджали, гостите показаха изключителна ефективност при статичните положения

Отборът на ЦСКА 1948 постигна страхотна победа, надделявайки с 3:0 като гост над един от най- силните домакини в шампионата – Арда Кърджали. Това е първа загуба на „Арена Арда“ за възпитаниците на Александър Тунчев за този сезон, където тимове като Левски и Лудогорец не успяха да спечелят трите точки.

Двубоят е част от програмата на 3-ия кръг на Първа лига, а сега изигра чак сега, поради мачовете на „червените“ в Лигата на Конференциите. Припомняме, че метеорологичната обстановка в страната бе ключовият фактор за изиграването на този двубой в понеделник, тъй като по програма двата отбора трябваше да играят във вчерашния ден.

ЦСКА 1948 спечели категорично, най-вече заради страхотната си ефективност при статичните положения, след като и трите попадения паднаха след изпълнение пряк свободен удар или корнер. Гостите показаха и стабилна игра в дефанзивен план, въпреки отсъствието на Даниел Наумов, който получи разтежение, и заслужено си тръгва с победата.

Столичани поведоха в резултата в 18-ата минута, когато Георги Русев центрира коварно топката в наказателното поле на Арда, която затрудни вратаря Дичевски и влезе в мрежата на домакините. Десетина минути по-късно Неделко Пишчевич удвои аванса на гостите, отново след центриране на национала на България. Ивайло Чочев също има принос за гола, защото успя да отклони кълбото към голмайстора. Три минути след почивката, Русев достави топката на главата на снажния защитник на ЦСКА 1948 – Елитон, който оформи крайния резултат – 0:3.

С този успех хората на Николай Панайотов събраха 29 точки и се изкачват до 5-ото място, преди мача на Левски с Локомотив София по-късно днес. Възпитаниците на Александър Тунчев са 7-и с точка по-малко в актива си.

Стартови състави:

Арда: 24. Иван Дичевски, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 12. Ебенезер Окезие, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев , 80. Лъчезар Котев (К) , 99. Станислав Иванов

Резерви: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков

Старши треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 15. Симеон Василев, 5. Елитон, 6. Стив Фуртадо, 8. Педриньо, 10. Георги Русев, 18. Ивайло Чочев (К), 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 23. Емил Виячки, 28. Неделко Пишчевич

Резерви: 29. Даниел Наумов, 11. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 17. Никола Илиев, 31. Том Рапнуи, 39. Парвиз Умарбаев, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда, 99. Радослав Кирилов

Старши треньор: Николай Панайотов

Съдия: Никола Попов