Локомотив (София)ТОП

ГЛЕДАЙ: Резерва донесе точката на Локомотив София в последната секунда срещу Пирин

Пирин и Локомотив София завършиха наравно 1:1 в мач от 19-ия кръг на Първа лига, игран на градския стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. Домакините поведоха в последната минута на първото полувреме чрез звездата си Аймен Суда, но столичните „железничари“ грабнаха точката в последното действие от мача с гол на резервата Калоян Кръстев.

В началните първи 15 минути двата отбора си размениха по един опасен шут от дистанция. Ударът на Аймен Суда излезе в аут, а Красимир Станоев, който е бивш играч на „орлетата“, тества реакцията на Максим Ковальов с плътен точен изстрел, но украинецът се намеси добре.

Карлос Франса също имаше добра възможност от границата на наказателното поле, но топката рикошира в бранител и излезе в ъглов удар. Малко по-късно и Валентин Николов пробва своя късмет с удар от 23 метра, но Ковальов се отчете с рутинна намеса. В 23-ата минута отново Милошев отправи коварен удар от воле, но топката премина встрани от рамката на вратата.

В 43-ата минута Юго Комано бе близо до гола след разбъркване в наказателното поле на „столичните“ железничари, след като опита удар от трудна позиция и не бе точен. Секунди по-късно, Пирин поведе след фантастичен гол от 25 метра на най-силно представящия им се играч – Аймен Суда. Нападателят насочи топката с левия крак и тя се оказа неспасяема за Александър Любенов. С този гол „орлетата“ се оттеглиха с аванс на полувремето.

Второто полувреме не предложи опасни ситуации за реализиране на гол. Пирин и Локомотив София заложиха на единоборствата, които доведоха до повече нерви и по-малко футбол. „Орлетата“ вече се виждаха победители, но столичните „железничари“ отново стигнаха до равенството буквално в последния миг от срещата. В герои за „червено-черните“ се превърнаха две резерви – Стив Траоре и Калоян Кръстев.

Бързоногото крило напредна отляво и стигна до наказателното поле, за да достави хубав пас на нападателя. Кръстев успя да се обърне по прекрасен начин и матира отбраната и вратаря на Пирин с удар от десетина метра.

Това е второто поредно равенство за „червено-черните“, които в началото на седмицата отново в сетния миг измъкнаха точката и срещу Левски, което може би им донесе увереност днес. С тази спечелена точка Локомотив София вече е с 19 пункта в актива си, заемайки 12-о място във временното класиране, докато Пирин е 14-и с 16 точки.

Пирин: 12. Максим Ковальов – 6. Андрей Йорданов, 29. Мартин Бачев , 38. Александър Дюлгеров (К), 83. Христо Попадийн – 4. Айуб Абу, 73. Венцислав Бенгюзовв – 11. Иван Тасев, 20. Аймен Суда, 17. Борис Тютюков  – 19. Юго Комано

Треньор: Иво Тренчев

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 2. Гонсало Кардосо – 12. Бруно Франко 26. Красимир Милошев (К), 21. Антони Иванов, 22. Ивайло Найденов  – 10. Валентин Николов  – 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков

Треньор: Данило Дончич