ТОПЦСКА 1948

ГЛЕДАЙ: Изненада в Бистрица! Крумовград разби ЦСКА 1948

Отборът на ЦСКА 1948 допусна изненадващо тежко поражение, предвид добрата си форма напоследък, отстъпвайки на новака Крумовград с 0:3. Серкан Юсеин откри резултата в средата на първото полувреме, а в началото на втората част Александър Колев удвои аванса на гостите , които за втори път през сезона побеждават днешния си съперник. „Жълто-сините“ вкараха и трети гол в последните секунди на двубоя чрез Октай Юсеин.

Крумовград започна по-силно срещата и още в 8-ата минута Генадий Ганев спаси сигурен гол след удар с глава на Али. Вратарят направи бърза крачка наляво, след което закова топката точно на голлинията. В следващата по-опасна атака на „жълто-сините“ Александър Колев стреля по диагонал, но Ганев улови кълбото.

Единствената по-сериозна възможност за ЦСКА 1948 дойде малко по-късно, когато Чочев се опита да намери Педриньо на стрелкова позиция, но в последния момент топката беше изчистена от защитник на Крумовград.

Напълно логично, с оглед по-доброто си представяне, гостите поведоха в резултата в 27-ата минута. Патрик Луан намери с пас Димитър Тонев в наказателното поле, който отправи удар. Шутът на Тонев бе блокиран, но топката стигна до Серкан Юсеин, който от движение разстреля вратаря на ЦСКА 1948.

В 33-ата минута Ганев се намеси добре още веднъж при удар от малък ъгъл на Ренан. В следващата атака „червените“ все пак вкараха гол във вратата на крумовградчани. При една от малкото им добри атаки Георги Русев излезе сам срещу Макенджиев и го преодоля с техничен удар, но страничният съдия правилно маркира засада.

Гостите започнаха по мечтан начин второто полувреме. Ренан центрира на далечната греда, където непокрит бе Александър Колев, който с удар от въздуха прати топката в мрежата на „червените“.

ЦСКА 1948 създаде много малко в атакуващ план, а причината може би се крие в изиграния мач в четвъртък срещу Берое и липсата на качествено възстановяване.

Георги Русев опита техничен удар в далечния ъгъл, който излезе в аут. Влезият от пейката Карагерен бе на добра позиция да намали резултата, но изстрелът не затрудни Макенджиев.

Вратарят на Крумоград все пак се отчете с добро спасяване в последните минути след нов удар от Карагерен. В ответната атака гостите бяха близо до класическия резултат, но Ганев направи двойно спасяване на ударите на Диего Рапосо и Патрик Руан.

В заключителните секунди все пак „жълто-сините“ успяха да реализират и трето попадение. Шимич се пребори с Цонев и комбинира с непокрития Октай Юсеин, който сам срещу вратаря, насочи топката в мрежата на домакините.

С тази победа Крумовград измества Славия от десетото място, а ЦСКА 1948 остава на шеста позиция, но за тях предстои още един мач през следващата седмица – домакинство на Арда Кърджали и при победа имат шанс да се изкачат до четвърто място. Това е и първата домакинска загуба на „червените“.

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 5. Елитон, 6. Стив Фуртадо, 8. Педриньо, 10. Георги Русев, 18. Ивайло Чочев (К), 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 23. Емил Виячки, 30. Михаил Цонев, 31. Том Рапнуи

Старши треньор: Николай Панайотов

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 88. Ренан, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (К), 17. Патрик Луан, 10. Серкан Юсеин, 2. Джуниет Али, 23. Димитър Тонев, 9. Александър Колев

Старши треньор: Станислав Генчев