Първа лигаФутболЦСКА 1948

Дузпа, червен картон и две греди белязаха последния мач от Първа лига

ЦСКА 1948 победи с минималното 1:0 Арда Кърджали в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадиона в Бистрица бе отложен, поради лоши атмосферни условия край столицата. Това е и сблъсъкът, с който футболната календарна година в елита приключи. Ивайло Чочев от дузпа бе точен за домакините в началото на първото полувреме, с което донесе трите точки за „червените“.

Мачът започна с домакински натиск на ЦСКА 1948. В 7-ата минута Георги Русев излезе на стрелкова позиция отдясно. Националът стреля, Господинов спаси, а Педриньо отблизо не успя да добави топката в мрежата.

Две минути по-късно съдията Васимир Ел Хатиб посочи бялата точка за нарушение в наказателното поле на Арда. Зад топката застана капитанът Чочев, който с хладнокръвен удар в центъра на вратата отбеляза за 1:0 в полза на ЦСКА 1948. Арда отговори с шут от границата на наказателното поле на Станислав Иванов, който премина встрани от дясната греда на Ганев.

В 27-ата минута „червените“ пропуснаха изключително добра възможност да удвоят аванса си. Русев отново бе изведен отдясно, след което крилото центрира в наказателното поле. Там Чочев майсторски пропусна топката за Педриньо, с което елиминира и вратаря на Арда, но бразилецът не съумя да реализира на празна врата. Ударът му се отби в страничната греда.

В 38-ата минута старши треньорът на Арда Александър Тунчев направи любопитна първа смяна и на мястото на младежкия национал Мартин Стойчев в игра се появи Ел Мами Тетах.

Три минути по-късно се откри най-добрата възможност за гостите. При заучено статично положение Тонислав Йорданов намери Лъчезар Котев, който с далечен топовен шут разтресе напречната греда.

На почивката Тунчев направи още две промени – Радослав Цонев и Преслав Боруков влязоха в игра на местата на Илия Юруков и Йорданов.

В началото на втората част именно Цонев изпълни отлично пряк свободен удар, но Генадий Ганев блесна със спасяване с една ръка. При последвалия корнер Арда имаха сериозни претенции за дузпа, които бяха подминати от главния съдия.

ЦСКА 1948 остана с човек по-малко на терена в 58-ата минута след втори жълт картон на Стив Фуртадо.

В 70-ата минута Боруков бе изведен сам срещу Ганев. Нападателят преодоля вратаря, но ударът му от малък ъгъл бе блокиран от Елитон.

До края на мача, Арда опита да наложи финален натиск, но това не беше достатъчно и ЦСКА 1948 успя да спечели последния мач за годината.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 5. Елитон, 6. Стив Фуртадо, 8. Педриньо, 10. Георги Русев, 15. Симеон Василев, 18. Ивайло Чочев, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Цветанов, 22. Реян Даскалов, 23. Емил Виячки

Старши треньор: Николай Панайотов

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Йорданов.

Старши треньор: Александър Тунчев