Първа лигаСлавияФутбол

Крумовград шамароса Славия в Коматево, „белите“ остават на косъм от опасната зона

Крумовград победи Славия с 2:0 в мач от последния 30-ти кръг от редовния сезон на Първа лига. На базата „Никола Щерев – Старика“ в Коматево новаците поведоха с два гола през първото полувреме, а резултатът се запази до последния съдийски сигнал. Попаденията отбелязаха Серкан Юсеин (36) и Патрик Луан (44).

Така родопчани продължиха невероятна си серия от 12 мача без поражение. Тимът, воден от Станислав Генчев, отново е в Топ 6, като само победа на ЦСКА 1948 може да ги измести от тази позиция.

„Белите“ остават десети, но не държат съдбата си в собствените ръце. Тимът на Загорчич може да бъде изместен от последното място във втората четворка.

Гостите от София започнаха по-активно срещата. „Белите“ владееха повече топката, но не стигнаха до особено опасни ситуации. В 11-ата минута Иван Минчев опита да изненада вратаря на Крумовград Янко Георгиев след изпълнение на пряк свободен удар от 30 метра. Стражът на домакините внимаваше и успя да избие с една ръка.

Отборът, воден от Станислав Генчев, отговори подовабащо след още десет минути, когато Ренан стреля от границата на наказателното поле. Светослав Вуцов реагира добре, спасявайки удара, но топката попадна в Патрик Луан, който отправи втори шут, който бе блокиран на голлинията от Мартин Георгиев.

Следващото опасно положение бе на сметката на Славия. „Белите“ развиха добро нападение отдясно. Там Ертан Томбак проби почти до аутлинията, след което намери напълно сам Емил Стоев, който от нелоша позиция стреля над вратата.

Две минути по-късно, Крумовград откри резултата. Машадо центрира в наказателното поле на столичани, където Серкан Юсеин се отскубна от противниковата отбрана, отклонявайкди топката в мрежата на Вуцов – 1:0.

Голът даде увереност на новаците, които нанесоха и втори удар в края на полувремето. Крумовград организира отлична атака през центъра с участието на Момчил Цветанов и Серкан Юсеин. Последният изведе Патрик Луан сам срещу вратаря на Славия, а бразилецът хладнокръвно реализира – 2:0.

Секунди по-късно, Вячеслав Велев отправи бомбен шут, но топката излезе в аут. Домакините успяха да вкарат и трети гол, който бе отменен заради нарушение на Серкан Юсеин срещу Светослав Вуцов, които влязоха в единоборство в наказателното поле на Славия. Вратарят на ‘белите“ изпусна къллбото и то попадна в краката на Александър Колев, който на празна врата довкара.

Второто полувреме започна сравнително спокойно без положения пред двете врати. В 59-ата минута Златомир Загорчич направи тройна смяна. Капитанът Галин Иванов, Мартин Сораков и Роберто Райчев се появиха на терена, за сметка на Тони Тасев, Емил Стоев и Владимир Николов.

Рокадите в атакуващ план донесеха импулс в нападението на Славия и „белите“ успяха да отбележат, след като Иван Минчев изведе Райчев зад защитата на Крумовград. Нападателят майсторски финтира бранител в син екип и стреля, но Янко Георгиев се намеси добре. Топката обаче попадна в Сораков, който намери целта. Попадението на гостите от София бе отменено заради засада на Роберто Райчев и домакините запазиха преднината си от два гола.

Крумовград контраатакуваше опасно и 66-ата минута бе близо до трети гол, но ударът на Октай Юсеин премина покрай страничната греда. Играчът на Крумовград получи нов шанс да се разпише, но Вуцов успя да улови.

Десет минути преди края още един резервен футболист на „белите“ бе сантиметри от гола. Исак Соле овладя една топка пред наказателното поле и стреля веднага, но топката срещна дясната странична греда на Георгиев. При добавката Райчев нанесе неточен удар, който излезе в аут.

Крумовград остана с човек по-малко след две минути, когато Велев влезе изкючително грубо в краката на Иван Минчев. Арбитърът Гидженов не се поколеба да изгони футболиста на родопчани, а решението бе потвърдено от системата ВАР.

До края на мача „белите“ опитаха да вкарат поне почетен гол, но не създадоха чисто положение пред вратата на Георгиев и така Крумовград спечели срещу Славия с 2:0.

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров (К), 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али, 8. Ренан, 91. Вячеслав Велев, 17. Патрик Луан, 7. Момчил Цветанов, 10. Серкан Юсеин – 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 20. Джунейт Яшар, 77. Октай Юсеин, 80. Китан Василев, 31. Юго Кевин Озе

Треньор: Станислав Генчев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев (К), 19. Чунг Нгуен До, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 33. Галин Иванов, 98. Георги Търтов, 17. Ерол Дост, 93. Исак Соле, 11. Кристиан Добрев, 9. Мартин Сораков, 20. Николай Христов, 14. Роберто Райчев

Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: Спортен комплекс „Никола Щерев – Старика“, Коматево

Съдия: Радослав Гидженов