НационалиТОПФутбол

България не се даде на евроучастника Румъния, серията на Илиан Илиев без загуба продължава

България завърши 0:0 като гост на Румъния в приятелски мач, игран на стадион „Генча“ в Букурещ. Водените от Илиан Илиев „лъвове“ изиграха нелош, равностоен мач срещу един от участниците на Европейското първенство, като имаха своите възможности дори да се поздравят с победа. Националният селекционер записа пети пореден мач без загуба, начело на трикольорите.

След контролата с Румъния за България предстои още една приятелска среща – със Словения в Любляна на 8 юни.

След само три минути игра домакините създадоха добра възможност за гол, но Иван Дюлгеров се отчете със солидна намеса при удар на Разван Марин. В 19-ата минута Денис Дръгуш успя да преоодолее и Живко Атанасов, и Дюлгеров, но ударът му от малък ъгъл не намери вратата на България.

Секунди преди края на полувремето, Николае Станчу изведе Дръгуш, който се измъкна зад гърба на отбраната на „лъвовете“. Той остана сам сам срещу Дюлгеров, но неговият удар бе неточен и топката премина в аут.

В началото на втората част арбитърът Атила Караоглан посочи бялата точка за нарушение на Атанасов срещу Станчу.

Зад топката застана Денис Ман, който стреля ниско в левия ъгъл, но Иван Дюлгеров усети ъгъла и спаси дузпата, а равенството в Букурещ се запази.

България най-накрая стигна до голова опасност след 53 минути, когато капитанът Кирил Десподов центрира в наказателното поле. Там Атанасов отигра с глава и намери Александър Колев, който стреля, но вратарят на домакините Флорин Ница отрази.

Филип Кръстев отправи опасно в наказателното поле на Румъния в 55-ата минута. Получи се неразбирателство, между стража Ница и бранителя Раду Дръгушин, който бе близо до това да си отбележи автогол, но топката излезе в ъглов удар.

В 70-ата минута Иван Дюлгеров спаси хубав удар на резервата Янис Хаджи, който завърши добра атака на домакините.

Груба грешка на румънците в защита ,седем минути преди края на редовното време. Второ голямо неразбирателство между Драгушин и Ница, но в близост нямаше български национал, който да накаже тази неточност на противника.

В 90-ата минута Илиан Илиев – Младши стреля от удобна позиция от пряк свободен удар, но Ница улови топката, а това бе последното интересно действие в мача и двата отбора завършиха контролата при нулево равенство.

Румъния: 1. Флорин Ница, 2. Андрей Рациу, 3. Раду Дръгушин, 4. Адриан Рус, 11. Никушор Баку,18. Разван Марин, 6. Мариус Марин, 20. Денис Ман, 10. Николае Станчу (К), 13. Валентин Михъйла, 19. Денис Дръгуш

Резерви: 12. Орацио Молдован, 16. Щефан Търновану, 26. Разван Сава, 5. Йонуц Неделчяру, 7. Деян Сореску, 8. Александру Чикълдъу, 9. Джордже Пушкаш, 15. Адриан Шут, 21. Дариус Олару, 22. Василе Могош, 23. Константин Грамени, 24. Богдан Раковицан, 25. Даниел Бърлигя, 17. Флоринел Коман, 14. Янис Хаджи

Треньор: Едуард Йорданеску

България: 23. Иван Дюлгеров, 19. Иван Турицов, 3. Живко Атанасов, 5. Алекс Петков, 18. Християн Петров, 7. Георги Костадинов, 25. Васил Панайотов, 16. Марин Петков, 20. Филип Кръстев, 11. Кирил Десподов, 9. Алекс Колев

Резерви: 1. Димитър Митов, 21. Светослав Вуцов, 2. Ертан Томбак, 4. Ангел Лясков, 8. Радослав Кирилов, 10. Георги Минчев, 14. Георги Русев, 15. Симеон Петров, 17. Мартин Минчев, 22. Илиан Илиев-младши, 24. Серкан Юсеин, 26. Виктор Попов

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Атила Караоглан

Стадион: „Генча“, Букурещ