Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА започна с победа в неофициалния дебют на Томислав Стипич

ЦСКА-София победи с 2:0 Беласица Петрич в първата си контрола по време на лятната подготовка, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Мачът се игра на клубната база в Панчарево от 11:00 часа. В неофициалния дебют на новия треньор Томислав Стипич, „червените“ поведоха в резултата в 7-ата минута чрез гол на Тобиас Хайнц, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите.

Четири минути по-късно, Улаус Скаршем бе близо до втори гол, но ударът му се отби в страничната греда.

Две минути преди края на полувремето, Димитър Евтимов не се намеси добре, но топката бе изчистена от голлинията от бранител на домакините.

През втората част Томислав Стипич заложи на почти нова единайсеторка. Единствено Станислав Шопов и Лъчезар Иванов останаха на терена, а в игра се появи първото ново попълнение за лятото Иван Тасев.

Второто полувреме започна с добър шанс за Беласица, но този път Евтимов се намеси отлично.

В 71-та минута след изпълнение на корнер, Георги Чорбаджийски се извиси над всички, отправяйки удар с глава, но вратарят на Бела улови топката.

В следващата атака „червените“ стигнаха до втори гол, след като Тасев центрира отдясно и намери Симеон Александров на стрелкова позиция, който технично насочи топката в мрежата – 2:0 за ЦСКА.

В последните секунди вратарят на Беласица отрази два мощни удара на Асен Дончев и Марк-Емилио Папазов.

Отборът на Стипич заминава на лагер в Банско, а следващата контрола на „червените“ е срещу Крумовград. Мачът е в сряда (26 юни)