Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски победи Спартак Плевен в първия мач на Станислав Генчев

Левски победи с 2:0 Спартак Плевен в първата контрола на „сините“ по време на лятната подготовка, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

На градския стадион в Правец головете за тима на Станислав Генчев отбелязаха Преслав Бачев и Марин Петков през първата част.

Срещата първоначално бе планирана да започне в 18:30 часа, но днес бе изместена с половин час по-късно заради високите температури в Правец.

В неофициалния си дебют, начело на „сините“, Станислав Генчев избра интересен състав. Левски би трябвало да играе в система 3-5-2. Най-новото попълнение Александър Колев остава на резервната скамейка, заедно с Майкон, а португалския десен бек Алдаир Невеш започва от първата минута.

Трима футболисти на Левски няма да вземат участие в срещата. Рикардиньо, Патрик Мислович и Иван Андонов имат леки контузии и няма да бъдат рискувани от треньорския щаб.

Левски поведе в резултата след 5 минути игра, след като изгради добра атака отдясно. Алдаир взаимодейства с Митков, който намери Преслав Бачев в наказателното поле. Младият нападател на „сините“ стреля от малък ъгъл и топката влезе в мрежата на Станислав Антонов – 1:0 за Левски.

В 24-ата минута Алдаир проби отдясно и центрира по земя за Бачев, който отклони с едно докосване, но Станислав Антонов се намеси.

Пет минути по-късно, Алдаир изведе Асен Митков отдясно, който центрира за Марин Петков, но топката дойде висока за последния, който успя да нанесе точен удар, но право в ръцете на вратаря на Спартак.

Спартак Плевен отправи първия си точен удар в 30-вата минута. Тончо Георгиев стреля от далечна дистанция, но Пламен Андреев изби топката в ъглов удар.

В 38-ата минута Марин Петков удвои резултата за „сините“ след прекрасно изпълнен пряк свободен удар от двайсетина метра – 2:0 за Левски!

Секунди преди края на полувремето Кристиян Димитров се извиси над всички и отправи удар с глава, но топката срещна напречната греда.

Станислав Генчев направи десет промени на почивката, като единствено Пламен Андреев запази мястото си под рамката на вратата. В игра се появи бразилецът Майкон, за когото този мач е неофициален дебют със синия екип. Той зае позицията на ляв халф-бек.

В 61-ата минута Джавад Ел Джемили стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата. След още девет минути, Патрик-Габриел Галчев намери Майкон в наказателното поле, който свали с глава на Асими Фадига. Халфът на „сините“ шутира, но Боян Дашков се отчете с много добро спасяване.

В 73-ата минута Пламен Андреев отстъпи мястото си на родения през 2007 година вратар Александър Марков, който прави дебют в мъжкия футбол.

В 76-ата минута Фабио Лима пропусна добра възможност да покачи резултата. Бразилецът получи пас от Ел Джемили и завърши атаката с удар, който премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Левски: 1. Пламен Андреев, 77. Дейвид Михалев, 50. Кристиян Димитров, 6. Вендерсон Цунами (К), 21. Алдаир Невеш – 20. Асен Чандъров, 10. Асен Митков, 16. Преслав Бачев, 17. Евертон Бала, 19. Кристиян Йовов – 88. Марин Петков

Резерви: 99. Александър Марков (В), 3. Майкон, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Борислав Рупанов, 90. Александър Колев, 97. Асими Фадига

Треньор: Станислав Генчев

Спартак Плевен: 1. Станислав Антонов (К), 2. Димитър Калчев, 3. Соломон Джеймс, 4. Дейвид Ифеани, 6. Виктор Иванов, 26. Дани Стоянов, 8. Руси Чернаков, 21. Панайот Пасков, 20. Тончо Георгиев, 9. Ивелин Николов, 11. Христиан Петков

Резерви: 12. Боян Дишков, 7. Габриел Славов, 16. Иван Бакалски, 17. Лъчезар Петков, 18. Мишел Тайров, 30. Димитър Стефанов

Треньор: Красимир Бислимов

Главен съдия: Иво Андреев