Първа лигаСлавияФутбол

Славия представи отбора за новия сезон, 5 от 5 за „белите“ в контролите

Славия представи отбора за предстоящия сезон 2024/2025. На стадион „Александър Шаламанов“ белите изиграха последната си контрола преди началото на шампионата, побеждавайки втородивизионния Спортист Своге с 4:1.

В 44-ата минута Владимир Николов откри резултата, оползотворявайки подаване отляво на Куентин Зеедорф.

В 74-ата минута Венцислав Керчев удвои аванса на столичани с мощен удар с левия крак. Три минути по-късно, Тони Тасев засече центриране на Емил Стоев и вкара за 3:0. Младият Васил Казълджиев отбеляза четвърто попадение.

Спортист Своге вкара почетен гол, дело на Александър Бастунов, който се разписа от дузпа в самия край на контролата.

По този начин Славия завърши лятната подготовката с пет последователни победи. Отборът, воден от Златомир Загорчич, спечели приятелските мачове срещу Септември София(4:1), Беласица Петрич(1:0), Локомотив Пловдив(1:0) и Марек Дупница(2:0).

„Белите“ започват сезона в Първа лига следващия петък с гостуване на Крумовград. Мачът е в петък, 19 юли, от 21:00 часа на Спортен комплекс „Никола Щерев – Старика“ от 21:00 часа.