Първа лигаФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 завърши със загуба подготовката в Словения, двата отбора почетоха паметта на Илия Вълов

ЦСКА 1948 завърши лятната си подготовка в Словения с поражение с 0:3 от Олимпия Любляна. Това бе шеста и последна контрола за отбора на Валентин Илиев през лятото. Преди днешната загуба тимът победи Струмска слава (3:0) и Белтинци (4:1), завърши наравно с Ференцварош (1:1) и загуби от Марибор (1:2) и Динамо Загреб (2:6).

На стадион „Стожице“ Олимпия поведе в 32-ата минута, когато Суалехе бе изведен на чиста позиция и със силен удар прати топката под плонжа на Петър Маринов и в мрежата му.

В 64-тата минута „червените“ загубиха топката в центъра на терена, което даде възможност за контраатака на словенците, която бе завършена от Неманя Мотика и той с диагонален удар. Шест минути по-късно, Олимпия Любляна вкара трети гол, дело на Реда Бултам.

Преди началото на контролата двата отбора запазиха минута мълчание в памет на покойния легендарен български вратар Илия Вълов, който освен личност в историята на българския футбол е и баща на треньора на ЦСКА 1948 Валентин Илиев и дядо на младия защитник Теодор Иванов.

Стартови състави:

Олимпия Любляна: 69. Видовшек, 2. Силва, 3. Суалехе, 11. Агба, 14. Ратник, 16. Коич, 17. Мухамедбегович, 23. Пинто, 34. Дофо, 37. Лукаш, 30. Флоруч

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 15. Симеон Василев, 14. Теодор Иванов, 31. Том Рапнуи, 39. Парвизджон Умарбаев, 28. Неделко Пишчевич, 10. Радослав Кирилов, 9. Бирсент Карагарен, 11. Касиано Бузон, 40. Марио Илиевски

Треньор: Валентин Илиев

Снимка: ЦСКА 1948