Локомотив (София)Първа лигаТОПФутбол

Берое и Локо София спукаха топката в Стара Загора

Локомотив София завърши 0:0 при гостуването си на Берое в мач от 2-рия кръг на Първа Лига. Тимът на Иван Колев спечели първа точка през новия сезон след домакинската загуба от Левски в първия кръг.

Резултатът на градския стадион в Стара Загора изглежда логичен, тъй като двата отбора не създадоха голямо количеството от голови положения по време на двубоя. Най-любопитната ситуация дойде в 40-ата минута, когато играта бе спряна, тъй като столичните „железничари“ и „заралии“ буквално спукаха топката и се наложи да се замени с друга.

„Червено-черните“ стигнаха до две добри възможности за гол в 12-ата минута, когато удар на Селсо Рапосо бе блокиран от бранител на домакините. В следващата атака Красимир Станоев направи отличен самостоятелен рейд отдясно. Халфът на гостите надбяга съперников футболист и стреля силно, но неточно във външната страна на мрежата.

В 24-ата минута Сантяго Годой засече центриране с глава, което премина на сантиметри от целта. В самия край на първите 45 минути Александър Любенов се намеси решаващо след удар от границата на наказателното поле на Хуанка Пинеда.

Осем минути след подновяването на играта Стефан Ламбезе отправи първи точен удар от дистанция, който Артур Мота спаси. В ответната атака Пинеда шутира по тревата, но Любенов улови без особени затруднения.

Малко по-късно, десният краен бранител на Локомотив Ламбезе получи контузия и напусна принудително терена, а треньорът Иван Колев го замени със Стив Траоре.

Четвърт час преди края, Франсиско Политино отправи центриране отдясно към капитана Жорди Говеа, който изпревари Стив Траоре и стреля с глава, но топката премина над вратата на Любенов.

В 87-ата минута Леандро Годой овладя отлично и моментрално отправи топовен удар по посока вратата на Локомотив, но отново не успя да намери рамката. Това бе последната интересна ситуация в мача и двата отбора поделиха точките.

В следващия кръг Локомотив София приема Черно море на стадиона в столичния квартал „Надежда“, а Берое гостува на Ботев Враца.

Берое: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К), 9. Леандро Годой, 11. Уерик Каетано, 17. Хуанка Пинеда, 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Салидо, 24. Стефан Гаврилов

Резерви: 96. Рубен Рендейро, 4. Франко Минго, 7. Франсиско Сагардия, 8. Сегундо Пачаме, 10. Франсиско Политино, 12. Винисиус Белоти, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 23. Кевин Сейхас

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франков, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 94. Юлиан Ненов, 10. Валентин Николов (К), 5. Атанасиос Пицолис 29. Анте Аралица, 47. Стефан Ламбезе

Резерви: 88. Жарко Истатков, 3. Доналдо Ака, 7. Александър Петров, 8. Симеон Славчев, 18. Светослав Диков, 20. Диого Тейшейра, 44. Мики Орачев, 77. Ерик Манолков, 98. Стив Траоре

Треньор: Иван Колев

Съдия: Мартин Великов

ВАР: Волен Чинков