ТОПФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 отстрани Будучност след 120-минутна драма в Черна гора

ЦСКА 1948 отстрани Будучност Подгорица след равенство 1:1 в мач-реванш от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. „Червените“ спечелиха първия мач в София с 1:0, а след 90 минути в Чернa гора допуснаха поражение със същия резултат и двубоят влезе в продължения. Там българският отбор успя да вкара изравнителен гол, дело на Евгений Сердюк, с което отново поведе в общия резултат. Така след първата историческа победа миналия четвъртък, сега българският клуб отстрани първия си съперник в евротурнирите.

В следващия трети кръг на третия по сила европейски клубен турнир тимът на Валентин Илиев ще срещне кипърския Пафос.

Първата част завърши без голове, като двата отбора създадоха добри възможности, за да открият резултата. В 21-ата минута капитанът Радослав Кирилов намери с центриране Бирсент Карагарен на отлична позиция, но голмайсторът от първия двубой не успя нито да отправи удар, нито да намери непокрития Марио Илиевски. Секунди по-късно, Талис стреля коварно, но Милан Миятович успя да спаси.

Черногорците отговориха в 27-ата минута с много силен и прецизен удар на Милан Вукотич, но бе разочарован от българския страж Петър Маринов, който направи феноменално спасяване и изби в корнер. Само три минути по-късно, отново вратарят на ЦСКА 1948 спаси тима си, след като съумя да спаси коварен удар в напречната греда. С известна доза късмет успя да улови кълбото.

В продължението на първото полувреме Талис пробва отново удар от дистанция, но Миятович се отличи с чудесно спасяване с една ръка.

През втората част Будучност поведе в 64-ата минута и изравни общия резултат. Милан Вукотич отправи нов коварен и силен далечен изстрел, при който Петър Маринов успя да се намеси, но изби топката напред, където Владимир Перишич добави с глава и изпрати топката в мрежата на „червените“.

Отборът на Валентин Илиев бе близо до изравняването в 86-ата минута, когато Касионо Бузон засече центриране на Талис, но нова качествена намеса на Миятович запази преднината на Будучност.

В добавеното време Маринов също блесна отново с решаващо спасяване, отразявайки мощен удар на Стефан Джуканович. В ответната атака Реян Даскалов стреля силно, но топката бе блокирана от играч на домакините и прелетя в корнер. на сантиметри от страничната греда.

Така след малко повече от 90 минути футбол на стадион „DG Арена“ Будучност победи ЦСКА 1948 с 1:0 и вкара мача в продължения.

В 101-ата минута отборът на Валентин Илиев направи огромна крачка към отстраняването на черногорския съперник, тъй като успя да изравни резултата. Бузон изведе Евгений Сердюк сам срещу Милан Миятович, а нападателят с хладнокръвен, техничен удар насочи топката под плонжа на Миятович – 1:1.

Домакините опитаха да осъществят финален натиск, за да изпратят мача на дузпи и Петър Маринов спаси още един шут на Перишич.

В 119-ата минута Сердюк бе на отлична позиция, за да вкара и втори гол във вратата на Будучност, но Миятович спаси с крак.

Будучност: 1. Милан Миятович, 3. Драган Гривич, 55. Аднан Ораховац, 5. Илия Сериков, 15. Огнен Гашевич –  30. Андрия Булатович, 10. Милан Вукотич, 14. Милош Брнович – 7. Игор Иванович, 11. Иван Булатович, 18. Петар Грбич

Резерви: 21. Филип Домазетович, 8. Лука Миркович, 13. Оливер Шаркич, 22. Лазар Савович, 24. Андрей Камай, 25. Бодин Томашевич, 34. Стефан Джуканович, 36. Петар Вукович, 77. Иван Бойович, 93. Зария Ламбулич,

Старши треньор: Иван Бърнович

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 91. Райън Бидунга, 15. Симеон Василев, 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич, 9. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов, 40. Марио Илиевски

Резерви: 12. Леви Нтумба, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк, 26. Ивайло Марков, 31. Том Рапнуи, 39. Парвизджон Умарбаев, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 92. Пиер-Даниел Нгуинда

Старши треньор: Валентин Илиев

Главен съдия: Михал Оченаш (Словакия)

Стадион: „DG Арена“