Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Трета поредна победа за Левски на Генчев, „сините“ превзеха „Лаута“ и остават еднолично първи

Отборът на Левски спечели гостуването си на Локомотив Пловдив с 2:0 в мач от 3-тия кръг на Първа Лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Асими Фадига откри резултата в Пловдив след 9 минути игра, a в 85-ата минута другият френски футболист на Левски Мустафа Сангаре вкара втори гол, с което окончателно сложи точка на интригата в дербито, Така отборът на Станислав Генчев спечели нови три точки и продължава безгрешно през новия сезон.

На стадион „Локомотив“ в Пловдив двата отбора сътвориха истинско дерби пред хиляди привърженици на „смърфовете“ и „сините“. Двата отбора създадоха много положения, но столичани заслужиха победата с по- настоятелната си игра.

Станислав Генчев заложи отново на Пламен Андреев под рамката на вратата, а Асими Фадига замени Марин Петков и това е единствената промяна, спрямо двубоя с Ботев Враца.

Първи съдийски сигнал в Пловдив!

Домакините започнаха агресивно срещата и още в първите секунди Пламен Андреев пресече дълго подаване на „смърфовете“, което прехвърли „синята“ отбрана.

Гостите от София моментално отговориха с точен удар на Асими Фадига, който Мартин Луков улови.

В 5-ата минута Андреев отново се намеси решаващо, след като игра с глава извън наказателното поле и предотврати опасност пред вратата на Левски.

Гол за Левски! „Сините“ нанасят своя първи удар още в началните минути на дербито! Автор на попадението е Асими Фадига. Джавад Ел Джемили направи чудесна асистенция, преодолявайки цялата отбрана на Локомотив, а Фадига с премерен удар матира Луков – 0:1.

Голът даде импулс на гостите и в 13-ата минута Александър Колев отправи далечен изстрел по земя, с който Луков се справи.

Греда за Локомотив! Домакините отговориха почти веднага и организира отлична атака, която завърши с диагонален удар на Али, който срещна страничната греда на Левски. При добавката капитанът Димитър Илиев се опита да намери опразнената врата, но от трудна позиция не успя да насочи топката.

В 23-ата минута Мартин Луков на два пъти спаси Локомотив Пловдив от сигурен втори гол. Той отрази с крак силен удар на Евертон, който бе изведен сам срещу него, При последвалия корнер стражът на Локо се отличи и със спасяване след удар на Кристиян Димитров. Впоследствие Келиан ван дер Каап нацели напречната греда след удар с глава. Домакините оцеляха!

В 27-ата минута Ел Джемили отправи техничен удар, който Мартин Луков улови. Три минути по-късно, двата отбора получиха възможност за кратка почивка и глътка вода от главния арбитър Никола Попов.

След взривно начало на двубоя и голямото количество положения пред двете врати, темпото на игра спадна в заключителните минути на полувремето.

В 41-ата минута Евертон Бала изпълни по отличен начин пряк свободен удар, но Луков отново блесна с класно спасяване, избивайки с една ръка в корнер.

В ответната атака Димитър Илиев отправи удар от границата на наказателното поле, който не затрудни Андреев.

Край на първата част! Левски се оттегли на полувремето с гол аванс.

Начало на второто полувреме на стадион „Локомотив“!

Първата по-сериозна опасност за вторите 45 минути бе за домакините, които изградиха добра атака отдясно. Топката бе центрирана по земя в наказателното поле, където Пламен Андреев спаси удар от непосредствена близост. Секунди по-късно, бе маркирана и засада.

Локомотив се стремеше да атакува по-често по десния фланг. В 58-ата минута Жулиен Лами именно от там шутира по диагонала, но много неточно и над вратата.

Левски потърси активно второ попадение, с което да затвори мача в своя полза. Първо Карлос Охене отправи мощен и точен удар, който обаче бе в обсега на Луков и той се намеси. Малко по-късно, от сходна позиция опасен удар на Ел Джемили бе блокиран от бранител на „смърфовете“ в ъглов удар.

В 78-ата минути „сините“ пропуснаха да решат изхода от двубоя. Появилият се след почивката Мустафа Сангаре получи извеждащ пас, след което надбяга Сегура. Завършващият удар на френския таран обаче не бе достатъчно точен и излезе в аут.

Гол за Левски! „Сините“ подпечатаха трите точки, а Сангаре затвърди силните си минути по левия фланг с гол. Снажният футболист получи извеждащ пас от Цунами и показа завидна бързина, с която остана сам срещу Луков, а с хладнокръвен завършващ удар окончателно уби интригата на „Лаута“.

В заключителните секунди Марин Петков вкара и трети гол, който не бе зачетен, тъй като Патрик Мислович бе в положение на засада.

Така дойде и последният съдийски сигнал, а отборът на Станислав Генчев се поздрави с победата на негостоприемния стадион „Локомотив“.

Стартови състави на дватя отбора:

Локомотив: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 90. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Павлов, 22. Ефе Али, 14. Димитър Илиев – К, 17. Николас Пенев, 99. Жулиен Лами, 11. Мичи Нтело

Резерви: 81. Кристиан Томов, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 21. Владимир Медвед, 33. Георги Каракашев, 22. Ивайлов Иванов, 7. Данило Полонский, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков

Треньор: Любослав Пенев

Левски: 1. Пламен Андреев, 21. Алдаир, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиян Димитров, 6. Вендерсон Цунами – К, 3. Майкон, 8. Карлос Охене, 9. Александър Колев, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала 97. Асими Фадига

Резерви: 44. Матей Маркович, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 30. Клемент Икенна, 77. Дейвид Михалев, 88. Марин Петков

Треньор: Станислав Генчев

Главен съдия: Никола Попов

ВАР: Иво Андреев