Първа лигаСлавияТОПФутбол

Славия не успя да надвие Хебър при „гостуването“ си на „Александър Шаламанов“

Славия завърши 1:1 при визитата си на Хебър в мач от 3-тия кръг на Първа Лига. „Белите“ формално гостуваха в днешната стреща на своя стадион „Александър Шаламанов“, тъй като теренът на пазарджиклии е в ужасно състояние и не може да приеме двубой в този вид.

През първото полувреме „белите“ доминираха на терена и логично стигнаха до попадение. В петата минута тимът на Златомир Загорчич откри резултата. Иван Минчев центрира от ъглов удар. Там Цветелин Чунчуков отклони за непокрития Виктор Генев, който се извиси над всички и с глава насочи топката в мрежата.

До почивката Цветелин Чунчуков пропусна да отбележи втори гол от чиста позиция, стреляйки право във вратаря на Хебър Петър Дебърлиев.

В началото на втората част символичните домакини от Пазарджик изравниха резултата. „Гробарите“ изградиха добро нападение отляво, а Атанас Кабов центрира в наказателното поеле на „белите“. Набил Макни надскочи Генев и отправи удар с глава, който се оказа неспасяем за Светослав Вуцов.

До края на двубоя „белите“ имага две-три възможности да стигнат до трите точки, а най-чистата ситуация дойде отново пред централния бранител Генев, който от границата на вратарското поле не успя да отбележи.

Спечелената точка днес е първа за двата отбора, които започнаха сезона в Първа Лига със загуби.

Хебър: 1.Петър Дебърлиев (К), 98. Георги Търтов, 23. Калоян Пехливанов, 55. Мартин Михайлов, 44. Николай Николаев, 20. Милен Гамаков, 15. Уилям Фонкеу, 10. Атанас Кабов, 77. Октай Хамдиев, 8. Кристиан Андонов, 70. Набил Макни

Старши треньор: Веселин Великов

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 19. Чунг Нгуен До, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (К), 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров, 23.Цветелин Чунчуков

Резерви: 12. Николай Кръстев, 10. Владимир Николов, 77. Емил Стоев, 22. Куентин Зеедорф, 9. Мартин Сораков, 6. Мартин Георгиев, 14. Роберто Райчев, 18. Кристиян Балов, 17. Васил Казълджиев

Старши треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Драгомир Драганов

Стадион: „Александър Шаламанов“, София