ТОПФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 и Вальо Илиев сътвориха обрат и продължават да мечтаят в Европа!

Отборът на ЦСКА 1948 победи Пафос с 2:1 в първи мач от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

На стадион „Васил Левски“ кипърският тим поведе в резултата с ранен гол на Муамер Танкович в 9-ата минута. Възпитаниците на Валентин Илиев реагираха до края на полувремето, възстановявайки равенството с гол на Марио Илиевски (29). В началото на втората част именно таранът на „червените“ изработи дузпа, която Талис (51) хладнокръвно реализира и така ЦСКА 1948 успя да обърне двубоя в своя полза.

Мачът започна силна за гостите, които осъществиха сериозен натиск в първите минути. В 8-ата минута Петър Маринов блесна със страхотно спасяване, отразявайки удар на Танкович. Минута по-късно, нападателят на Пафос получи нова възможност, при която не остави шанс на Маринов за реакция. Той засече центриране отляво на Жажа и отбеляза първия гол в срещата – 0:1.

Домакините отговориха с удар с глава на капитана Радослав Кирилов, който бе отразен без затруднения от Ивица Ивушич.

В следващите минути Маринов се намеси отлично на два пъти при удари на Мустафа Наме и Жайро.

ЦСКА 1948  се събуди от ранния гол и в 29-ата минута успя да възстанови равенството, възползвайки се колебание в отбраната на гостите. Бирсент Карагарен проби отдясно, след което отправи остро центриране в наказателното поле на гостите. Там Давид Голдар се опита да изчисти топката с глава, но за малко да си отбележе автогол, тъй като уцели напречната греда. Марио Илиевски бе на точното място и завърши атаката на „червените“ с точен удар в мрежата – 1:1.

В 44-ата минута Пафос можеше отново да поведе, след като Маринов увисна на едно центриране, а Жайро не успя да вкара от непосредствена близост.

Второто полувреме започна по мечтан начин за ЦСКА 1948, които получиха право да изпълнят дузпа в 51-ата минута. част. Марио Илиевски се възползва от грешка на Дерик Лукасен на границата на собственото му наказателно поле и отне топката, след което футболистът на Пафос фаулира нападателя на ЦСКА 1948, а главният съдия категорично посочи бялата точка. Талис застана зад бялата точка и с хладнокръвно изпълнение „червените“ да осъществиха пълен обрат.

В 63-ата минута ЦСКА 1948 изпусна страхотна възможност да стигне до трети гол в мача. Кирилов центрира отляво на втора греда към Бирсент Карагарен, който стреля от близко разстояние, но ударът му бе блокиран. Последва добавка от страна на Кирилов, но отново бранител на Пафос успя да предотврати.

В 72-арата минута Марио Илиевски вкара трети гол за ЦСКА 1948, но Виктор Пиевский, който отговаря за ВАР в срещата привика Денис Шурман да преразгледа ситуацията, а попадението не бе зачетено заради нарушение на Реян Даскалов.

В заключителните минути на срещата Петър Маринов направи феноменално спасяване, отразявайки мощен и точен удар на Влад Драгомир от далечно разстояние. Малко по-късно, и напречната греда помогна на тима на Валентин Илиев да запази преднината си поне до реванша в Кипър, който е след седмица.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи, 28. Неделко Пишчевич, 22. Реян Даскалов, 9. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов (К), 40. Марио Илиевски

Резерви: 12. Леви Нтумба, 6. Радослав Илиев, 11. Касиано Бузон, 16. Мартин Атанасов, 25. Евгений Сердюк, 26. Ивайло Марков, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 91. Райън Бидунга

Треньор: Валентин Илиев

Пафос: 1. Ивица Ивушич, 23. Дерик Лукасен, 25. Мустафа Наме, 5. Давид Голдар, 3. Матиас Мелусо – 30. Влад Драгомир, 6. Педро Пелажио, 7. Бруно, 11. Жажа, 22.Муамер Танкович – 10. Жайро (К)

Резерви: 83. Панайотис Теодулу, 93. Неофитос Михаел – 2. Костас Пилеас, 24. Они Валакари, 26. Иван Шунич, 33. Андерсон, 45. Рафаел Понтело, 70. Мариос Илия, 77. Жоао Корея, 88. Пепе

Треньор: Хуан Карлос Карседо

Съдия: Денис Шурман (Украйна)

ВАР: Виктор Пиевский (Украйна)