Локомотив (София)Първа лигаФутбол

Ранен гол донесе втора поредна победа на Локо София в столичния сблъсък със Септември

Локомотив София победи с 1:О при гостуването си на Септември в мач от 4-тия кръг на Първа Лига. В столичния сблъсък на Националния стадион „Васил Левски“ Красимир Станоев изведе напред „червено-черните“ в 10-ата минута, което се оказа достатъчно за тима на Иван Колев да постигне втора поредна победа в първенството.

Още в третата минута Красимир Станоев отправи опасен удар по посока вратата на Септември. Топката премина покрай страничната греда на Шейтанов. Пет минути по-късно, Доналдо Ака засече центриране с глава, но топката бе уловена от вратаря на домакините.

След по-активно начало на срещата, столичните „железничари“ откриха резултата след точно 10 минути игра. Светослав Диков получи топката на фланг, Нападателят намери в наказателното поле Красимир Станоев, който финтира с тяло бранител на Септември и с плътен, насочен удар порази вратата на домакините – 0:1 за Локомотив.

До края на първата част гостите имаха още една отлична възможност за гол. „Червено-черните’ пресираха съперника в неговата половина и отне притежанието на кълбото. Топката достигна до Светослав Диков, който напредна и от границата на наказателното поле стреля покрай вратата на Шейтанов, но вдясно от него непокрит бе Селсо Рапосо.

В началото на втората част Диков засече с глава добро центриране на Станоев, но Шейтанов хвана топката без особени затруднения. В 61-ата минута Бруно Франка опита да изненада стража на „септемврийци“ с удар от малък удар, но топката бе отразена.

В 64-ата минута Александър Любенов сбърка при изнасянето на топката, което даде възможност на появилият следут почивката Бертранд Фурие. Нападателят на домакините нанесе слаб завършващ удар, който излезе в аут.

В 73-ата минута Стефан Ламбезе шутира от пряк свободен удар от над 30 метра, но неговият удар премина високо над напречната греда.

Четвърт час преди края, „червено-черните“ сбъркаха в центъра на терена, което позволи на Септември да организира опасна контраатака. Бертранд Фурие бе изведен на стрелкова позиция отдясно. Нападатеялт стреля силно, но топката срещна външната страна на мрежата. Това бе най-чистата възможност за домакините до този момент.

В добавеното време на мача Доналдо Ака получи втори жълт и съответно червен картон и остави гостите с човек по-малко в оставащите секунди. Септември се опита да стигне до точката, но слаб удар с глава на Фурие попадна в ръцете на Любенов и така гостите спечелиха трите точки на стадион „Васил Левски“.

В следащия 5-ти кръг на Първа Лига Локомотив София е домакин на ЦСКА 1948, докато Септември гостува на Ботев Враца.

„Червено-черните“ събират актив от 7 точки, колкото имат още четири отбора, намиращи се между второ и шесто място във временното класиране. Септември остава на дъното на подреждането без спечелена точка.

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 7. Николай Дросев, 26. Мартин Христов, 13. Страхиня Керкез, 19. Митко Митков, 28. Франк Ландри, 10. Маниумол Ачол, 17. Кевин Беманга, 14. Жан-Пиер да Силва, 24. Джордан Нсанг, 11. Ивайло Михайлов

Резерви: 12. Владимир Иванов, 5. Михаил Полендаков, 6. Виктор Очаи, 18. Кубрат Йонашчъ, 20. Фаустас Степонавичюс, 22. Витиньо, 27. Георги Върбанов, 15. Бертранд Фурие

Треньор: Николай Митов

Локомотив София: 24. Александър Любенов (К), 47. Стефан Ламбезе, 4. Диме Димов, 5. Анастасиос Пицолис, 15. Лука Иванов, 12. Бруно Франко, 3. Доналдо Ака, 31. Красимир Станоев, 8. Симеон Славчев, 13. Селсо Рапосо, 18. Светослав Диков

Резерви: 88. Жарко Истатков, 7. Александър Петров, 20. Диого Тешейра, 22. Ивайло Найденов, 29. Анте Аралица, 44. Мики Орачев, 77. Ерик Манолков, 94. Юлиан Ненов, 98. Стив Траоре

Треньор: Иван Колев

Съдия: Георги Давидов

ВАР: Кристиян Колев