Първа лигаФутбол

Европоходът на Ботев Пловдив завърши с разочароваща загуба в гореща Босна

Ботев Пловдив завърши участието си в евротурнирите, след като загуби с 0:2 реванша срещу Жрински Мостар в третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите и по този начин отпада с общ резултат 2:3.

При изключително горещи температури в Босна и Херцеговина, вратарят на „жълто-черните“ Ханс Кристиан Бернат спаси дузпа, изпълнена от Франо Млинар в 22-ата минута, която бе отсъдена за негово нарушение в наказателното поле.

Жрински все пак поведе в резултата в 39-ата минута, когато Нардин Мулахусейнович засече с глава центриране на Керим Мемия.

Две минути по-късно, ситуацията се влоши за „жълто-черните“ и Антоан Конте бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Матия Малекинушич.

При този резултат мачът отиваше към продължения, но Жрински нанесе втори решителен удар в 83-ата минута и реализира втори гол. Марио Чуже проби отляво, след което намери с пас по земя Томислав Киш, който намери мрежата на Ботев.

В заключителните секунди на двубоя Вини Трибуле вкара гол, но попадението бе отменено правилно поради засадата на нападателя.

По този Ботев Пловдив приключи с участието си в Европа, където отстрани Марибор в Лига Европа, но след това загуби от Панатинайкос и Жрински Мостар е аут от евротурнирите.

Жрински Мостар: 35. Марич, 6. Чорлука, 44. Шунжич, 4. Баришич, 91. Тичинович, 8. Милнар, 14. Посавец, 20. Иванчич, 25. Чуже, 11. Мулахусейнович, 17. Малекинушич;

Треньор: Марио Иванкович

Ботев Пловдив: 1. Бернат, 38. Балоянис, 19. Конте, 5. Тамм, 17. Минков, 20. Перера, 28. Карабельов, 40. Нвачукву, 10. Попов, 7. Акере, 9. Секулич;

Старши треньор: Душан Керкез