Първа лигаФутбол

Ботев Враца и Тодор Янчев взеха глътка въздух, а Септември и Николай Митов продължават без вкаран гол

Ботев Враца победи Септември с 2:0 в мач от 5-ия кръг на Първа Лига. с което постигнаха първи три точки в шампионата.

Мачът се изигра на изключително лошо тревно покритие на стадион „Христо Ботев“. Тимът на Тодор Янчев поведе в резултата с два гола след едно полувреме игра, В 34-ата минута топката се удари в ръката на Мартин Христов и след намеса от страна на ВАР, главният арбитър Валентин Железов посочи бялата точка, а Браян Переа реализира от нея – 1:0.

В последните секунди на продължението на първите 45 минути Мартин Бачев удвои аванса на домакините. Той получи топката в наказателното поле и с прецизен удар с левия крак матира вратаря на столичани Димитър Шейтанов – 2:0

През втората част Септември опита да погледне по-смело към вратата на Ботев. Футболистите в резервните бели екипи създадоха една-две добри възможности, с които обаче не успяха поне да вкарат почетен гол. Решаващи намеси на Шейтанов не позволиха на домакините да стигнат до по-изразителен резултат.

По този начин Ботев Враца се отлепя от дъното на класирането в Първа Лига. Там обаче остава днешния опонент на врачани – Септември, който след четири мача има актив от 0 точки. Воденият от Николай Митов отбор продължава сезона без нито един вкара гол.

В заключителните секунди на мача Страхиня Керкез бе изгонен от гостите.

Ботев Враца: 24. Федерико Бариос, 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа – К, 21. Бубакар Траоре, 22. Антоан Стоянов, 24. Мартин Смоленски, 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков

Резерви: 1. Любомир Василев, 7. Иван Василев, 8. Даниил Кондраков, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Меси Биатумусока, 32. Мартин Дичев, 70. Дилян Георгиев

Треньор: Тодор Янчев

Септември: 21. Димитър Шейтанов – 18. Лубрат Йонашчъ -К, 26. Георги Върбанов, 3. Мартин Христов, 19. Митко Митков, 5. Михаил Полендаков, 8. Мартин Моран, 20. Фаустас Степонавичюс, 4. Франк Ландри, 15. Бертранд Фоурие, 14. Виктор Очаи

Резерви: 12. Александър Радков – 7. Николай Дросев, 9. Валентин Доцев, 10. Витиньо, 13. Страхиня Керкез, 17. Никола Величковски, 23. Джордан Гутиерес, 25. Александър Джамов

Треньор: Николай Митов

Съдия: Валентин Железов

ВАР: Радослав Гидженов