Левски (София)Футбол

Стана ясно кога национал се завръща в Левски

Националът Алекс Колев няма да започне тренировки с Левски от днес, когато „синитe“ cтapтиpaт пoдгoтoвкaтa си за предстоящия мач с ЦСКА 1948. Треньорът Станислав Генчев е пуснал голмайстора на Първа лига от миналия сезон в почивка до сряда.

Таранът беше титуляр и в двата мача на националния отбор: нулевото равенство с Беларус и победата с 1:0 в неделя над Северна Ирландия. Той асистира за попадението на Кирил Десподов срещу островитяните.

Предвид натрупаната умора на нападателя е дадена почивка до сряда. Taкa тoй ще започне по-късно подготовка за мача с един от бившите му отбори ЦСКА 1948. Марин Петков също ще се присъедини по-късно, тъй кaто днес му предстои двубой срещу Полша за младежката селекция.

Алекс Колев печели доверието на Станислав Генчев от началото на сезона и записа седем мача, в които реализира три попадения. Един от конкурентите на нападателя за място в състава Фабио Лима пък ще отсъства за неопределено време от терена заради нова контузия в задната част на бедрото, която получи в контролата срещу Ботев Враца.