Първа лигаФутбол

Септември се отлепи от дъното след втора поредна победа над 10 от Хебър

Септември победи с 2:1 като гост на Хебър в мач от деветия кръг в Първа Лига. Двубоят се изигра на стадион „Локомотив“ в Пловдив, тъй като пазарджиклии ремонтират своя „Георги Бенковски“, като това бе втори мач в рамките на 24 часа на съоръжението.

След четвърт час игра, при един наглед безобиден тъч Октай Хамдиев фаулира с бутоните напред Бертранд Фурие в наказателното поле. Главният съдия Михаел Павлов посочи бялата точка и изгони с червен картон футболиста на Хебър. Капитанът на столичани Асен Чандъров застана зад топката и откри резултата.

Въпреки численото неравенство, Хебър изравни резултата в самия край на полувремето. След изпълнение на корнер Душан Вукович отигра с глава отблизо и топката влезе в мрежата на гостите – 1:1.

През второто полувреме тимът на Николай Митов логично бе по-настъпателен и стигна до втори гол петнадесет минути преди края на мача. Тогава Митко Митков намери Борислав Рупанов в наказателното поле, където той овладя топката и с още едно докосване завърши майсторски атаката – 1:2.

С третия си гол от началото на сезона Рупанов донесе втора поредна победа на Септември, които за първи път се изкачват в класирането на Първа Лига. „Виненочервените“ изпревариха именно днешния си съперник.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 55. Мартин Михайлов, 23. Калоян Пехливанов, 44. Николай Николаев, 70. Набил Макни, 21. Божидар Пенчев, 14. Янко Ангелов, 15. Уилям Фонкю, 11. Душан Вукович, 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов

Резерви: 10. Атанас Кабов, 97. Марсио, 8. Кристиан Андонов, 29. Шейх Диаманка, 88. Милен Гамаков, 18. Радослав Терзиев, 19. Георги Стайков, 7. Олексий Збун

Треньор: Веселин Великов

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 9. Асен Чандъров, 5. Михаил Полендаков, 3. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 14. Георги Върбанов, 8. Мартин Моран, 11. Борислав Рупанов, 22. Витиньо, 23. Джордан Гутиерес, 15. Бертранд Фурие

Резерви: 12. Владимир Иванов, 4. Клери Сербер, 18. Кубрат Йонашчъ, 19. Митко Митков, 17. Никола Величковски, 7. Николай Дросев, 13. Страхиня Керкез, 20. Фаустас Степонавичус, 26. Франк Ландри

Треньор: Николай Митов

Съдия: Михаел Павлов