Първа лигаФутболЦСКА 1948

Септември открадна точка на ЦСКА 1948 в мач с три греди

На стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“ Септември и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в отложен мач от третия кръг на Първа Лига.

В 16-ата минута Марио Илиевски изведе в коридор Бирсент Карагарен, който пусна топката покрай Димитър Шейтанов и откри резултата – 0:1.

Септември реагира светкавично и след пет минути възстанови равенството. Джордан Гутиерез взаимодейства с капитана Асен Чандъров, след което прехвърли отбраната на гостите и изведе на стрелкова позиция Витиньо, който разстреля Алекс Божев с удар в близкия ъгъл – 1:1.

Символичните домакини бяха близо до второ попадение, но на два пъти уцелиха напречната греда след удари на Витиньо и Фаустас Степанавичус. „Червените“, които играха с резервния си бял екип, удариха в началото на срещата страничната греда след изстрел на Марио Илиевски.

В последната минута Шейтанов направи решаващо спасяване, с което Септември записа трети пореден мач без загуба в първенството.

В следващия десети кръг ЦСКА 1948 е домакин на Ботев Пловдив, а Септември приема Спартак Варна.

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Михаил Полендаков, 27. Георги Върбанов, 4. Мартин Христов, 19. Митко Митков – 8. Мартин Моран, 6. Виктор Очаи, 22. Витиньо, 9. Асен Чандъров, 24. Джордан Гутиерес, 11. Борислав Рупанов

Резерви: 12.  Владимир Иванов, 14.  Жан Пиер Да Силва, 16.  Клери Сербер, 18. Кубрат Йонашчъ, 23.  Никола Величковски, 7.  Николай Дросев, 13.  Страхиня Керкез, 20. Фаустас Степонавичус, 28.  Франк Ландри

Треньор: Николай Митов

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев, 2. Джонатан Перейра, 91. Райън Бидунга, 14. Теодор Иванов, 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич, 7. Талис, 11. Касиано Бузон, 10. Радослав Кирилов, 40. Марио Илиевски, 9. Бирсент Карагарен

Резерви: 1. Петър Маринов, 25. Евгений Сердюк, 26. Ивайло Марков, 21. Емил Ценов, 16. Мартин Атанасов, 61. Октавио, 6. Радослав Илиев, 31. Том Рапнуи, 77. Симеон Александров

Треньор: Валентин Илиев

Съдия: Красен Георгиев

Стадион: „Локомотив“