ДЮШФутболЦСКА-София

И ЦСКА III изкова трудна победа в Благоевград с гол в заключителните секунди

Отборът на ЦСКА III постигна трета поредна победа в Югозападната Трета лига, побеждавайки с 3:2 като гост Пирин II (Благоевград). Срещата се игра на стадион „Христо Ботев“ и бе с начален час 17:00, където само няколко дни по-рано представителният отбор спечели срещу Берое.

В 37-ата минута, след центриране на Димитър Христов топката намери включилия се Илиян Димитров, който с топовен изстрел от въздуха откри резултата за 1:0.

„Орлетата“ реагираха светкавично и изравниха в последната минута на полувремето в ситуация, при която „червените“ са имали претенции за нарушение.

В 58-ата минута, когато Светозар Евтов изведе отново ЦСКА напред в резултата, след като се възползва от грешна на отбраната на Пирин, но домакините отново възстановиха равенството след красив гол на Евгени Георгиев.

В заключителните секунди на добавеното време ЦСКА отбеляза победното попадение, а в герой се превърна Светозар Евтов. След страхотна комбинация с едно докосване между него и Антон Толев в наказателното поле, Евтов пое топката и мигновено стреля неспасяемо в близкия ъгъл за крайното 3:2″, написаха „червените“ в своя клубен сайт.

С тази победа тимът на Румен Трифонов събра 13 точки и се изкачи на 9 позиция във временното класиране. В следващия си двубой ЦСКА III ще гостува на Септември II, в събота (28 септември) от 17:00 часа на стадион „Герман“ в село Герман.

Пирин II: Даниел Стефанов, Димитър Митов, Илия Дамбов, Мартин Славов (Димитър Стоилов), Божидар Малинов, Евгени Георгиев, Илиан Костов, Йоан-Анис Киров (Алекс Педински), Влади Ласков, Никола Бандев, Любомир Тодоров (Лазар Еринин)

ЦСКА III: Георги Гергинов, Димитър Христов (Божидар Петров), Димитър Николов, Румен Рангелов, Илиян Димитров, Светозар Евтов, Димитър Петров, Алесандро Николов (Павел Жабов), Васил Каймаканов (Николай Николов), Юлиан Гилов (Антон Толев), Александър Кожухаров;

Резерви: 31. Станислав Танев (в), 5. Божидар Петров, 9. Павел Жабов, 16. Борислав Бенов, 19. Николай Николов, 20. Кирил Георгиев, 20. Илия Димитров, 13. Георги Караиванов, 15. Венцислав Иванов, 14. Антон Толев

Старши треньор: Румен Трифонов