Локомотив (София)Първа лигаФутбол

Локо София и Хебър имаха своите шансове, но се занулиха в „Надежда“

Локомотив София и Хебър завършиха 0:0 в мач от десетия кръг на Първа Лига. На стадиона в столичния квартал „Надежда“ двата отбора имаха своите възможности за реализиране на гол, но до попадения не се стигна.

В 39-ата минута Александър Любенов и Набил Макни влязоха във въздушно единоборство в малкото наказателно поле. Вратарят на Локомотив изпусна топката, от което се възползва нападателят, който я насочи към мрежата.

ВАР съдията Станимир Тренчев посочи на главния Мартин Великов да преразгледа ситуацията. Попадението не бе зачетено, тъй като той прецени, че Макни е извършил нарушение срещу Любенов.

Най-добрите възможности за столичните „железничари“ дойдоха през второто полувреме. Анте Аралица бе изведен зад отбраната на „гробарите“. Той преодоля вратаря на гостите, но се забави и нанесе слаб удар от малък ъгъл, който бе блокиран от Мартин Михайлов на голлинията.

В 68-ата минута Аралица изведе новото попълнение на „червено-черните“ Джани Дос Сантос, който пропусна от чиста позиция, стреляйки в тялото на стража на Хебър. Три по-късно отново хърватскияг таран на Локомотив стреля с глава от границата на вратарското поле, но топката премина над вратата.

Впоследстие Хебър стигна до добра възможност пред вратата на домакините. Александър Любенов показа рефлекс след удар на Кристиан Андонов, а Локо отговори с коварен шут от дистанция на Бруно Франко, който затрудни Марсио Де Роса, но вратарят изби в корнер.

В последната минута Хебър можеше да стигне до трите точки, но Макни не успя да засече топката по най-добрия начин след центриране отляво на Андонов.

С точката днес Локомотив София събраха актив от 10, което ги изкачва на десетото място във временното класиране, докато Хебър остава на дъното с 6 спечелени точки.

Преди паузата за национални отбори по програма на 6 октомври, неделя, Локомотив София гостува на Спартак Варна, а Хебър е домакин на Ботев Враца.

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 25. Джани Дос Сантос, 4. Диме Димов, 10. Валентин Николов (К), 31. Красимир Станоев, 26. Мамаду Диара, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев, 29. Анте Аралица, 47. Стефан Ламбез.

Резерви: 88. Жарко Истатков, 11. Анисе Бру, 5. Атанасиос Пицолис, 44. Мики Орачев, 18. Светослав Диков, 3. Доналдо Атска, 22. Ивайло Найденов, 77. Ерик Манолков, 98. Стив Траоре

Старши треньор: Иван Колев

Хебър: 97. Марсио Да Роса, 44. Николай Николаев (К), 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев, 15. Уилям Фонкеу, 11. Душан Вукович, 10. Атанас Кабов, 98. Георги Търтов, 70. Набил Макни

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 8. Кристиан Андонов, 23. Калоян Пехливанов, 9. Калоян Кръстев, 29. Шейх Диаманка, 84. Стилиян Тисовски, 19. Георги Стайков, 24. Енцо Ел Фатахи, 7. Олексий Збун

Старши треньор: Веселин Великов

Съдия: Мартин Великов

ВАР: Станимир Тренчев