Първа лигаФутболЦСКА 1948

Ботев Пловдив излъга ЦСКА 1948 в Бистрица

Ботев Пловдив победи като гост с 1:0 ЦСКА 1948 в мач от десетия кръг на Първа Лига. На стадиона в Бистрица двата отбора не създадоха голям брой ситуации през целия мач, а единственото попадение падна пет минути преди края. Капитанът на „канарчетата“ Ивелин Попов пусна прекрасен извеждащ пас към Алекса Мараш, който преодоля Петър Маринов.

В 18-ата минута Евгений Сердюк изпусна най-чистата ситуация за тима на Валентин Илиев. Нападателят се отскубна от Антоан Конте, но бе спрян от вратаря Ханс Кристиян Бернат.

В 44-ата минута Ивелин Попов взаимодейства с Константинос Балоянис. Гръцкият бранител центира и намери Кристиан Нвачукву, който нанесе удар с глава, но топката премина високо над напречната греда.

В 50-ата минута Радослав Кирилов проби по левия фланг и подаде към Сердюк. Той обаче пропусна от границата на вратарското поле, пращайки топката високо над напречната греда.

В 71-ата минута попадение на Ботев Пловдив бе правилно отменено заради засада на Ехидже Укаки. Той бе намерен по десния фланг на атаката на „канарчетата“ и намери Алекса Мараш. Нападателят реализира в празната врата, но голът не бе признат.

Така се стигна до 85-ата минута и гола на Алекса Мараш, който донесе трите точки на „жълто-черните“ на Душан Керкез.

За Ботев предстои дерби срещу Левски на „Колежа“ следващата седмица, докато ЦСКА 1948 гостува на Крумовград. Дебют за „червените“ от Бистрица записа ганайският десен бек Кристофър Ачиемпонг, който до момента има мачове само за дубъла на клуба.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 2. Джонатан Перейра, 91. Райън Бидунга, 14. Теодор Иванов, 22. Реян Даскалов – 30. Кристофър Ачиемпонг, 7. Талис, 21. Емил Ценов – 10. Радослав Кирилов(К), 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк

Резерви: 33. Алекс Божев, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 6. Радослав Илиев, 31. Том Рапнуи, 77. Симеон Александров, 11. Касиано Бузон, 40. Марио Илиевски, 5. Асен Георгиев

Старши треньор: Валентин Илиев

Ботев Пловдив: 1. Ханс Бернат, 17. Николай Минков, 79. Атанас Чернев, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис, 20. Антонио Перера, 88. Ален Корошеч – 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов(К), 40. Кристиан Нвачукву, 91. Вини Трибуле

Резерви: 32. Матвей Игонен, 21. Никола Илиев, 23. Димитър Тонев, 28. Янис Карабельов, 41. Едгар Пилоян, 42. Ивайло Видев, 43. Габриел Златанов, 99. Алекса Мараш, 16. Матиус Ремейкис

Старши треньор: Душан Керкез

Главен съдия: Васил Минев

Стадион: „Витоша“, Бистрица