Първа лигаФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 не успя да победи Крумовград в Коматево

Крумовград и ЦСКА 1948 не се победиха в откриващия двубой от 11-ия кръг на Първа Лига, завършвайки 1:1. На спортния комплекс в Коматево „Никола Щерев“ – Старика двата отбора си размениха по едно полувреме, като първо домакините откриха от дузпа, но „червените“ възстановиха равенството с точно изпълнена дузпа.

В седмата минута Рафаел Фуртадо изведе Серкан Юсеин в наказателното поле. Той съвсем спокойно премина през Радослав Кирилов и Теодор Иванов, след което със силен удар по земя преодоля и Петър Маринов, за да изведе Крумовград напред – 1:0.

В началото на второто полувреме Кирилов проби по дясното крило, след което центрира в наказателното поле, а топката се удари в ръката на Матей Шимич. В тази ситуация се намеси ВАР арбитърът Ивайло Ненков, който извика главния Димитър Димитров за преразглеждане. Логично бялата точка бе посочена, а Евгений Сердюк се разписа от нея – 1:1.

Гостите заиграха по-силно след изравнителния гол и малко по-късно украинският нападател пропусна от чиста позиция да осъществи пълен обрат. Кирилов намери Карагарен в наказателното поле, който с едно докосване изведе Сердюк, но той шутира в обсега на Янко Георгиев и вратарят на Крумовград спаси.

Георгиев блесна с още една ключова намеса в 77-ата минута, когато отрази мощен удар на Кирилов, след което изпревари Талис и изби встрани топката.

Мачът бе помрачен от две контузии в заключителните минути. В 87-ата минута Наско Милев от Крумовград бе изнесен на носилка, а в добавеното време Симеон Александров напусна принудително терена на носилка, а ЦСКА 1948 трябваше да доиграе срещата с човек по-малко.

Това бе трети пореден мач без загуба за тима от Родопите, като преди днешния двубой отборът на Атанас Рибарски записа победи над Ботев Враца и Локомотив Пловдив. „Червените“ на Валентин Илиев пък последно надвиха „смърфовете“, но последваха равенство със Септември и загуба от Ботев Пловдив.

Състави:

Крумовград: 1. Янко  Георгиев, 5. Матей Шимич, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров – К, 7. Момчил  Цветанов, 2. Джуниет Али, 4. Лукас Сантана, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин, 9. Рафаел Фуртадо, 70. Матеус Енрике

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 22. Ерол Дост, 91. Вячеслав Велев, 25. Станислав Работов, 14. Стефан Попов, 19. Наско Милев, 77. Октай Юсеин, 11. Александър Георгиев, 99. Янис Гермуш

Треньор: Атанас Рибарски

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 10. Радослав Кирилов – К, 91. Райън Бидунга, 7.  Талис, 14.  Теодор Иванов, 28. Неделко Пишчевич, 25.  Евгений Сердюк, 9. Бирсент Карагарен, 2. Джонатан Перейра, 21.  Емил Ценов, 30.  Кристофър Ачемпонг

Резерви: 33.  Алекс Божев, 11. Касиано Бузон, 61. Октавио Мантека, 34. Петър Витанов, 6. Радослав Илиев, 58. Марто Бойчев, 77. Симеон Александров, 22.  Реян Даскалов, 5.  Асен Георгиев

Треньор: Валентин Илиев