Първа лигаСлавияТОПФутбол

Славия спря негативната поредица с трудна победа над Черно море

Славия победи с 1:0 Черно море в мач от единадесетия кръг на Първа Лига. На стадион „Александър Шаламанов“ единственото попадение отбеляза Карл Фабиен след асистенция на Галин Иванов, възползвайки се от груба грешка на Васил Панайотов. Така „белите“ прекъснаха пропадането си след негативна серия от 6 последователни мача без победа.

В седмата минута Чунг Нгуен До центрира в наказателното поле; където Венцислав Керчев отклони с глава, отправяйки първия точен удар, който попадна право в ръцете на Пламен Илиев.

Пет по-късно „моряците“ отговориха; след като Исмаил Иса бе изведен на стрелкова позиция отдясно по нападениего. Той шутира силно, но бе спрян от чудесната намеса на Николай Кръстев, който отклони топката в ъглов удар. Впоследствие Росен Стефанов нанесе неточен удар с глава, който премина високо над напречната греда.

След 20 минути игра Зеедорф получи топката по левия фланг и стигна до добра възможност около наказателното поле. Неговият завършващ удар бе много слаб и попадна лесно във врагаря на Черно море, който организира бърза контраатака с дълъг пас за Иса. Велко Йеленкович изпусна нападателя, който остана очи в очи с Кръстев, но стражът на „белите“ успя да го блокира.

След още две минути отборът на Загорчич вкара топката  в мрежата на „моряците“, но попадението не бе признато заради игра с ръка на Чунчуков, който засече успоредно центриране от дясното крило на Чунг До.

До края на полувремето двата отбора организираха още няколко нелоши атаки, но се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Втората част продължи, както завърши първата – спокойно без особено големи голови положения пред двете врати. В 58-ата минута Кристиян Стоянов направи хубав дрибъл през половината на Черно море, след което обаче отправи слаб удар към вратата, който не затрудни Илиев. Последва още един подобен шут, дело на Карл Фабиен, който не застраши „моряците“.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Васил Панайотов допусна груба грешка в центъра на терена, от което се възползва появилият от резервната скамейка Галин Иванов. Капитанът на „белите“ изведе Карл Фабиен отляво, който стреля силно, преодоля Пламен Илиев и откри резултата – 1:0 за Славия.

Черно море можеше да възстанови равенството бързо, когато в 85-ата минута Асен Дончев центрира отлично от ъглов удар. Там Росен Стефанов се извиси над всички, но не успя да насочи топката в рамките на вратата.

Славия: 12. Николай Кръстев – 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Кечев, 22. Куентин Зеедорф – 71. Кристиян Стоянов, 19. Чунг Нгуен До, 73. Иван Минчев (К) – 7. Денислав Александров, 9. Цветелин Чунчуков, 11. Карл Фабиен

Резерви: 21. Светослав Вуцов – 4. Виктор Генев, 14. Роберто Райчев, 17. Васил Казълджиев, 18. Кристиян Балов, 27. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 55. Любомир Костов, 77. Емил Стоев

Старши треньор: Златомир Загорчич

Черно море: 33. Пламен Илиев – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 15. Дани Мартин – 71. Васил Панайотов (К), 88. Ренан Ареяш – 11. Дуду, 23. Едгар Пашеко, 10. Мазир Сула – 9. Исмаил Иса

Резерви:  84. Християн Славков – 2. Цветомир Панов, 5. Начо Паис, 8. Асен Дончев, 13. Клаудиу Кешеру, 17. Мартин Милушев, 27. Даниел Димов, 91. Велислав Василев, 99. Уеслен Жуниор

Старши треньор: Илиан Илиев

Стадион: „Александър Шаламанов“, София

Главен съдия: Валентин Железов