ФутболЦСКА 1948

Дубълът на ЦСКА 1948 отнесе лидера Пирин насред Благоевград

Дублиращият отбор на ЦСКА 1948 отнесе категорично лидера във Втора лига Пирин. Отборът, воден от Иван Иванов разбиха „орлите“ с 5:0 насред Благоевград, с което постигнаха шеста поредна победа в първенството.

Пирин е с 29 точки на първата позиция във временното класиране с актив от 29 точки, на седем пред Монтана, който обаче е с мач по-малко. ЦСКА 1948 II се изкачи до шесто място с 19 точки.

„Червените“ поведоха още във втората минута с гол на Борис Димитров. До края на първата част столичани поведоха с 3:0 чрез Асен Георгиев в 41-вата минута и Кристиян Величков в 45-ата.

Второто полувреме също започна кошмарно за Пирин. В 50-ата минута Калоян Стрински покачи на 4:0. В 64-ата минута Борис Димитров вкара за втори път и оформи крайното 5:0 за ЦСКА 1948 II.