Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА си пое глътка въздух срещу Ботев Враца

ЦСКА победи Ботев Враца с резултат 2:0 в мач от 13-тия кръг на Първа Лига. Головете за домакините отбелязаха Коялипу в 42-рата и Фаетон в 80-тата миута. Тимът понесе няколко тежки удара след като в двубоя се контузиха и бяха заменени Бусато, Локило и Пинто.

Още в третата минута капитанът на гостите Браян Переа изведе отлично Даниил Кондраков зад защитата на ЦСКА, влезе в наказателното поле и опита да стреля, но вратарят Густаво Бусато излезе и го блокира отлично. Така или иначе беше отсъдена засада на украинеца, който, обаче, удари много неприятно в главата с коляно бразилския страж, който остана да лежи на тревата. Вратарят беше принудително заменен.

Дванадесет минути след началото на срещата Джеймс Ето’о стреля директно от пряк свободен удар, но се получи рикошет в стената. Топката, обаче, продължи пътя си към вратата и там Годуин Коялипу успя да я достигне и опита да прехвърли Федерико Бариос, но вратарят го блокира. Впоследствие кълбото беше изчистено от играч на гостите. Пет минути по-късно Лумбард Делова намери с хубаво подаване Матиас Фаетон отляво в наказателното поле, който влезе навътре и стреля силно в близкия ъгъл, но покрай дясната греда на Федерико Бариос в аут.

Натискът на „армейците“ продължи! В 18-тата минута Матиас Фаетон комбинира с Джонатан Линдсет в половината на Ботев Враца, а след това топката стигна и до Станислав Шопов, който шутира от дистанция по тревата с десния крак и бе точен, но слабо и в ръцете на вратаря Бариос. Само 60 секунди по-късно Джейсън Локило също опита късмета си с изстрел с левия крак от дистанция, но и той не се оказа проблем за вратаря на врачани.

В 23-тата минута Джонатан Линдсет центрира отлично отляво наказателното поле на Ботев Враца, където Годуин Коялипу бе изпуснат от Мартин Ачков и отправи ударс глава от чиста позиция, но прати топката покрай дясната греда на Федерико Бариос в аут.

Тежък ден за ЦСКА! Втори играч е заменен принудително още през първата част. Този път Локило напуска терена след само половин час игра, а на негово място се появява Иван Турицов.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 1:0! Гудуин Коялипу най-накрая успя да отбележи във вратата на Ботев Враца. В 42-рата минута нападателят комбинира с Иван Турицов по десния фланг, а той пък изведе Станислав Шопов. Халфът на „червените“ центрира около точката за изпълнение на дузпа, където Коялипу се извиси над всички и с удар с глава изпрати топката към десния ъгъл на вратата на Фадерико Бариос.

„Червените“ организираха скоростна контраатака още в първата минута на продължението, при която Коялипу комбинира с Марселино Кареасо на центъра, а той пък изведе Матиас Фаетон по левия фланг. Крилото напредна, влезе в наказателното поле и пусна отличен пас по тревата към далечната греда за Коялипу, който, обаче, направи немислимото и от два метра на съвсем празната врата стреля с десния си крак над вратата.

В 51-вата минута ЦСКА понесе трети удар за по-малко от един час игрово време. С травма напусна Мика Пинто, който бе заменен от Християн Петров.

Станислав Шопов стреля технично от средна дистанция към долния десен ъгъл на вратата на Федерико Бариос в 58-мата минута, но вратарят внимаваше и изби в корнер. След неговото изпълнение от страна на Шопов настава разбъркване в наказателното поле на Ботев Враца, защитниците на гостите не успяха да изчистят, а Християн Петров стигна до топката и стреля ниско по тревата с левия крак от границата на малкия пеналт. Бариос демонстрира страхотен рефлекс и отрази с левия си крак, предотвратявайки сигурен гол.

ЦСКА упорито търсеше втори гол. В 77-мата минута Станислав Шопов центрира от поредния ъглов удар, а капитанът Лиъм Купър се извиси и стреля точно с глава, но право в ръцете на Бариос.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 2:0! Матиас Фаетон удвои резултата десет минути преди края! Джеймс Ето’о отне топката от Браян Переа в собствената си половина и след това с чудесно подаване намери Фаетон отляво в противниковата половина. Националът на Гваделупа тръгна на самостоятелен рейд, влезе навътре и с мощен удар с десния крак от границата на наказателното поле да порази целта, като преди да влезе във вратата, топката рикошира в десния страничен стълб на вратата.

В 83-тата минута Матиас Фаетон навлезе в половината на Ботев Враца и комбинира с Джонатан Линдсет отляво, който след това му върна топката. Националът на Гваделупа влезе в наказателното поле на гостите с добър дрибъл, след което отклони към Годуин Коялипу, който пое топката, обърна се и стреля с десния крак, но на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата на Бариос.

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 99. Джеймс Ето’о, 5. Лумбард Делова, 6. Лиъм Купър /к./, 18. Мика Пинто – 26. Марселино Кареасо – 22. Джейсън Локило, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон – 77. Годуин Коялипу

Резерви: 25. Иван Дюлгеров – 4. Християн Петров, 7. Улаус Скаршем, 9. Зюмюр Бютучи, 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 23. Илиан Антонов, 73. Илиан Илиев

Треньор: Александър Томаш

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос – 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 11. Мартин Ачков – 70. Дилян Георгиев, 6. Давид Суарес – 8. Даниил Кондраков, 24. Мартин Смоленски, 21. Бубакар Траоре – 19. Браян Переа /к./

Резерви: 1. Любомир Василев, 16. Сатурнин Алагбе – 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 26. Мохамед Букаси, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев

Треньор: Христо Янев

Съдия: Станимир Тренчев

ВАР: Васил Минев