Първа лигаТОПФутболЦСКА-София
ЕКСКЛУЗИВНО

ЦСКА победи Крумовград с помощта на фамозен гол (снимки)

ЦСКА се изправи срещу Крумовград в двубой от втория кръг на родната efbet Лига. Макар домакините да почнаха неубедително сезон, в този двубой успяха да си тръгнат с трите точки след като Тобиас Хайнц с помощта на задна ножица остави играчите на Крумовград безмълвни.

Още във втората минута надъханите домакини стигнаха границата на пеналтерията. Турицов подаде на Кареасо, но той се размина с топката и вратарят Георгиев я улови.

В деветата минута Сейни Санянг опита изстрел, но той беше неточен.

Началният натиск на „армейците“ доведе до гол. В 24-тата минута Амос Юга центрира в наказателното поле, където Тобиас Хайнц отбеляза фантастичен гол със задна ножица. 1:0 за ЦСКА!

Контузия на Махмутович и принудителна смяна! Дебют прави Брайън Кордоба!

Гостите се опитваха да пресират, което доведе до удар на Серкан Юсеин, но далеч от дясната греда на Бусато.

В 38-мата минута Матиас Фаетон направи двойно подаване с Тобиас Хайнц и впоследствие шутира. Макар ударът да беше мощен, Янко Георгиев изби топката в ъглов удар.

Четири минути преди края на полувремето Амос Юга стреля, но Раян Сенхаджи го блокира. Това беше и последното действие на Юга за двубоя, защото на почивката стана втория принудително заменен играч на ЦСКА, отстъпвайки своето място на Станислав Шопов.

В 47-мата минута влезлият като резерва Станислав Шопов с остро подаване успоредно на голлинията опита да намери свой съотборник, но Матиас Фаетон се размина с топката. Минута по-късно вездесъщият Хайнц изведе Шопов отляво в наказателното поле, а той успя да подаде на Фаетон в малкия пеналт. Нападателят стреля, но Янко Георгиев беше уверен в силите си и спря топката.

Дългоочакван дебют на Данило Асприля в 66-тата минута. Напуска голмайсторът Тобиас Хайнц.

В 68-мата минута Крумовград отново опитаха да затруднят „армейците“. Велев стреля силно от далечна дистанция, топката рикошира в крака на Мено Кох и излезе в корнер. След ъгловия удар Алекс Колев отправи удар с глава, но в аут.

В 79-тата минута Шопов намери Данило Асприля. Колумбиецът с глава направи първия си сериозен опит да затрудни противников вратар, но топката не попадна в мрежата.

В 84-тата минута Марк-Емилио Папазов хитро отигра между двама играчи и пусна пас към Шопов. Халфът се засуети и стреля право във вратаря.

ФОТОГАЛЕРИЯ: ЦСКА – КРУМОВГРАД 1:0

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов (к), 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон

Резерви: 25. Димитър Евтимов (вр), 20. Асен Дончев, 13. Браян Кордоба, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприля, 24. Марк-Емилио Папазов, 23. Илиан Антонов, 8. Станислав Шопов, 10. Жираир Шагоян

Старши треньор: Саша Илич

Крумовград: 1. Янко Георгиев – 91. Вячеслав Велев, 72. Раян Сенхаджи, 5. Матей Шимич, 11. Александър Георгиев, 44. Божидар Кацаров (к), 88. Ренан Арияш, 10. Серкан Юсеин, 19. Андрей Йорданов, 23. Димитър Тонев, 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев (вр), 22. Бисер Бонев, 20. Джунейт Яшар, 2. Джуниет Али, 6. Калоян Пехливанов, 80. Китан Василев, 8. Мартин Сораков, 18. Клайдер Машедо, 77. Октай Хамдиев, 17. Патрик Луан Дос Сантош

Старши треньор: Неманя Миланович

Съдия: Владимир Вълков, Стадион: „Българска армия“