Левски (София)ТОПФутбол

Левски отново превзе “Колежа” в интригуващ двубои

Левски победи отбора на Ботев Пловдив с 1:3 в изключително интересен двубои. Герой за “сините” се превърна Ел Джемили, като отбеляза две попадения.

Двата тима започнаха по различен начин новия сезон. „Канарчетата“ завършиха наравно 1:1 в пловдивското дерби с Локомотив, докато Левски загуби с 1:2 от ЦСКА 1948 на „Герена“.

„Жълто-черните“ ще преследват първи успех на новия си стадион. Станислав Генчев няма да може да използва Мохамед Брахими, тъй като крилото е със скъсана връзка на коляното, което ще го извади от мачовете на Ботев до края на сезона.

Именно Левски беше първият отбор, който гостува на новия стадион „Колежа“. Тогава „сините“ измъкнаха над Ботев с 1:0 с гол на Рикардиньо. Интересното е, че „жълто-черните“ продължават да нямат отбелязан гол на свой терен в официален мач.

Първа добра възможност за Ботев в 11-ата минута, след като Уме Емануел проби от дясно, след което центрира към Креасиан Колев, който стреля с глава, но Андреев успя да спаси.

25-ата минута Ел Джимили опита с удар от дистанция да изненада Ханкич, но стражът на “канарчетата” бе добре концентриран и не допусна изненада.

В 37-мата минута Уелтън центрира балонно към задната греда, където Роналдо опита връщане с глава. Вместо това бразилецът нанесе опасен удар към вратата на Ханкич.

В началото на втората част отбора на Левски получи правото да изпълнява дузпа. Зад топката застана Рикардиньо, който хладнокръвно изпълни наказателния удар и отбеляза за 0:1

Гоол ! Гол шедьовър. В 75-минута Ел Джимили удвои резултата с гол от дистанция.

Гоол ! Мартин Секулич в 82-ата минута връща едно попадение и интригата се запазва.

Гоол! Левски удря за трети път отново чрез Ел Джемили в 87-ата минута. Халфът отново впечатли с изявите си около дъгата и с прецизно насочване с левия крак прониза вратата на Ботев.

ФОТОГАЛЕРИЯ: Ботев – Левски