ЦСКА-София

НА ЖИВО: ЦСКА-София разби Ботев (Враца) с 5:1

Отбора на ЦСКА-София победи изразително Ботев (Враца) с 5:1 в мач от 30-ия кръг на Първа лига на стадион „Българска армия“. Срещата се изигра пред празни трибуни, тъй като „армейците“ изтърпяват наказание след мача с Лудогорец. Дюкенс Назон отбеляза хеттрик.

Шанс за „червените“ в 5-ата минута. Тобиас Хайнц центрира от корнер, след който Махмутович свали за Назон, който нанесе удар с десния крак, но топката премина близо до дясната греда.

Гоол ! „Армейците“ повеждат в резултата в 14-ата минута след изпълнение на дузпа. Точен от бялaта точка бе Иван Турицов.

Гоол ! Дюкенс Назон бележи за 2:0 в 21-ата минута. Тобиас Хайнц подаде от наказателното поле към Линдсент, който стреля от въздуха, но уцели гредата. Топката се върна и попадна в Назон, който отбеляза.

Браян Переа стреля от пряк свободен удар в 28-ата минута, но Димитър Евтимов се намеси блестящо и изби топката в корнер.

Нов шанс за отбора на Саша Илич в края на полувремето. Отново Тобиас Хайнц проби през центъра, достигна до удобна позиция и стреля с десния крак, но стража на врачани се намеси и парира удара му.

Гоол ! ЦСКА отбелязва трети гол във вратата на Ботев (Враца) в 53-ата минута. Негов автор бе Мено Кох след центриране от корнер на Хайнц.

Нов гол само минута по-късно ! Грешка при изнасянето позволи на Кареасо да отнеме топката и да подаде към Гарсес, който нанесе удар, но Костов спаси, топката пак попадна в Назон, който вкара за 4:0

Гол за гостите ! Врачани успяха да върнат едно попадение, негов автор бе Мендоса в 59-ата минута.

Гол за ЦСКА и хеттрик за Дюкенс Назон ! В 74-ата минута деветката на „армейците“ отбеляза след асистенция на Джонатан Линдсет.

Ето и съставите на двата отбора:

ЦСКА-София: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 22.Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 6.Християн Петров, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 26.Марселино Кареасо, 9. Дюкенс Назон, 10. Маурисио Гарсес

Резерви: 12. Алекс Божев, 16.Асен Дончев, 5.Брадли Де Нойер, 17.Бисмарк Чарлс, 30. Дауда Бамба, 23.Жираир Шагоян, 11. Лазар Туфегджич, 20.Радослав Живков, 8.Станислав Шопов

Старши треньор: Саша Илич

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 3.Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 8.Диего Фераресо, 10. Лукас Брамбила, 11. Момчил Цветанов, 14. Марко Мажуга, 18. Диого Барбоса, 19.Браян Варгас, 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гаврилов