Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

СНИМКИ И ВИДЕО: ЦСКА се върна на пътя на победите с икономично 2:0 срещу Ботев (Враца)

ЦСКА спечели като гост срещу тима на Ботев (Враца) с резултат 2:0. Головете отбелязаха Назон в 6-тата минута и Хайнц в 84-тата.

Двубоят от 6-ти кръг на родната efbet Лига се явява и първа победа за Нестор Ел Маестро при завръщането му на „Армията“. Не можем да кажем, че победата е изненадваща, защото ЦСКА за последно не беше спечелил мач срещу днешния отбор-домакин още през месец ноември на вече далечната 2011-та година, когато двата тима завършиха наравно.

Спас Георгиев опита да си изкара лесна дузпа като се стовари на земята в 2-ата минута. Съдията Георги Кабаков обаче видя симулацията и му даде жълт картон.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 0:1! В 6-тата минута Спас Георгиев отигра нелепо и Жираир Шагоян се възползва от това. Той подаде на Дюкенс Назон, а нападателят отбеляза с финес.

Нов шанс за ЦСКА в 12-ата минута след заучено изпълнение на ъглов удар, при което топката стигна по земя до Джонатан Линдсет. Той обаче не успя да нанесе добър изстрел.

Минута по-късно Красимир Тодоров пусна топката към Браян Переа, който остана очи в очи с Густаво Бусато и успя да го преодолее, пращайки топката в мрежата. Радостта на „врачани“ беше кратка, тъй като веднага последва сигнал за засада и попадението бе отменено.

В 27-ата минута ЦСКА отново бе близо до гол, след като Дюкенс Назон се справи с Луис Соарес и открадна топката. Нападателят пусна към Тобиас Хайнц, който от границата на наказателното поле стреля, но Федерико Рубио направи чудесна намеса.

Три минути по-късно Спас Георгиев центрира опасно от десния фланг. Густаво Бусато направи няколко стъпки напред, за да улови топката.

В 35-ата минута Браян Переа надскочи всички при изпълнение на ъглов удар и стреля силно с глава. Ударът му попадна в средата на вратата и Густаво Бусато улови.

Две минути по-късно Шагоян бе близо до гол. Топката попадна в него, след като бе избита при центриране. Той стреля от ръба на пеналтерията по земя, но Федерико Рубио отново спаси.

В самият край на полувремето Браян Переа прати центриране към Даниел Генов, който стреля неточно с глава.

В 61-ата минута Ботев Враца погледна към вратата на „червените“. Спас Георгиев бе намерен с дълго подаване в наказателното на гостите. Спря си добре топката, но не успя да нанесе точен изстрел.

Веднага след това напрежението се прехвърли на отсрещната врата. Назон подаде към Фаетон, който шутира, но прати топката над напречната греда.

В 60-ата минута Дюкенс Назон стреля в средата на вратата и стражът на врачани се справи. Отбитата топка стигна до Станислав Шопов, който не намери опразнената врата. Неговият шут мина над напречната греда.

Десет минути след това Момчил Цветанов опита далечен изстрел, който мина не чак толкова над напречната греда.

В 79-ата минута Хайнц имаше шанс да реши всичко в срещата. Той изведе Фаетон отдясно, след което отново получи. Хайнц нанесе силен изстрел по земя, който бе отразен от Федерико Рубио.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 0:2! Шест минути преди края на срещата Дюкенс Назон бе изведен очи в очи със стража на Ботев Враца. Нападателят стреля мощно, но Федерико Рубио се справи с неговия удар. Топката обаче попадна в Тобиас Хайнц, който я прати в мрежата за 2:0 и сложи край на интригата.

Съставите на двата отбора:

Ботев Враца: 34. Федерико Рубио, 4. Луис Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 28. Едуардо Леке Кунде, 10. Спас Георгиев, 16. Красимир Тодоров, 77. Стефан Велев

Старши треньор: Даниел Моралес

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 7. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 15. Тибо Вион, 14. Тобиас Хайнц, 3. Сейни Санянг, 10. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон, 8. Станислав Шопов

Старши треньор: Нестор Ел Маестро