Други отбориФутбол

Кудус и Аякс потопиха в мъка Лудогорец

Тежко крушение записа тима на Лудогорец в плейофа за влизане в Лига Европа. Орлите загубиха с 1-4 от нидерландския гранд Аякс. Хеттрик записа Мохамед Кудус от Аякс, а съотборникът му Броби отбеляза другия гол. За домакините точен беше Вердон от дузпа в 70-тата минута.

Още в третата минута Пьотровски получи топката от Фон Витри и опита изстрел, но отбраната изчисти. Кошмарът за домакините започна в 16-тата минута. Центриране в наказателното поле на тима от Разград беше пресечено от Хайстер с глава. Топката отиде при Текпетей, който подцени Ренш от холандците. Това доведе до загуба на топката и подаване към Мохамед Кудус, чийто изстрел доведе до откриване на резултата.

Само 2 минути по-късно пак Кудус беше точен за 0:2. Тейлър подаде на Броби, а той изведе Кудус. Останалото беше лесно за футболиста на Аякс.

Лудогорец се посъбуди и последваха опасности пред Десподов и Фон Витри, но нито една от тях не доведе до гол за домакините. В 40-тата мината резултатът стана класически. Вайндал центрира, но заради рикошет топката прехвърли Сонко Сундберг и достигна до Брайън Броби. Броби не се затрудни да отбележи.

Последваха нови два шанса за Лудогорец, този път открили се пред Иван Йорданов и Руан Секо, но и този път шампионите на България нямаха късмет.

Уви, малко след това вездесъщият Мохамед Кудус оформи хеттрика си! След разиграване отляво Боржеш подаде на Бергвайн, а той – на Кудус. Резултатът стана 0:4.

Броби имаше нов шанс да отбележи, но този път отбраната го блокира. Домакините получиха дузпа за игра с ръка на Йорел Хато след центриране на Делев. Вердон изпълни дузпата и върна гол за родния тим, оформяйки крайното 1:4.

До края на двубоя Лудогорец имаше още един шанс след удар на Доминик Янков, но вратарят на Аякс се намеси и предотврати гол.

Снимка: Startphoto.bg

Съставите:

Лудогорец: 1. Серджо Падт – 16. Аслак фон Витри, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 44. Марсел Хайстер – 82. Иван Йорданов, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонсалвеш – 37. Бърнард Текпетей, 99. Руан Секо, 11. Кирил Десподов (К)

Резерви: 12. Симон Слуга, 69. Пламен Пепеляшев – 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун, 64. Доминик Янков, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев

Треньор: Ивайло Петев

Аякс: 12. Джей Гортър – 5. Оуен Вайндал, 4. Йорел Хато, 18. Яков Медич, 2. Девайн Ренш – 8. Кенет Тейлър, 33. Бенямин Тахирович, 23. Стивън Бергхаус – 20. Мохамед Кудус, 9. Брайън Броби, 7. Стивън Бергвайн (К)

Резерви: 40. Диант Рамай, 51. Чарли Сетфорд – 3. Антон Гаей, 6. Дави Клаасен, 11. Карлош Боржеш, 17. Анас Салах-Един, 21. Бранко ван дер Боомен, 24. Силвано Вос, 36. Кристиан Расмусен, 38. Кристиан Влинсон, 39. Мика Годс, 43. Оливер Аертсен

Треньор: Морис Стайн

Съдия: Марко ди Бело