Левски (София)Първа лигаЦСКА 1948

ЦСКА 1948 и Левски оставиха битката за третото място отворена

На стадионът в Бистрица домакините и техните гости от „Левски“ проведоха оспорвана битка за третото място, завършила при резултат 2:2. След двубоя гостите от стадион „Георги Аспарухов“ продължават да изостават само с 4 точки от третия в класирането.

През първата част Ивайло Чочев откри за тима на „ЦСКА 1948“ още във втората минута след центриране от корнер.

Тимът на „Левски“ опита да отговори светкавично в петата минута, но ударът на Гереми Петрис бе избит в ъглов удар.

В 11-тата минута гостите имаха нов шанс, но този път хибридът между подаване и удар, който опита Роналдо, не успя да доведе нито до удар в очертанията, нито до асистенция към съотборник.

Рикардиньо изравни в 18-тата минута. Намиращият се около наказателното поле Ивелин Попов подаде на бразилеца и той нямаше никакви проблеми срещу вратаря Наумов.

Уелтън пък беше този, който осъществи обрата. След като в 23-тата минута играчът на сините асистира на Роналдо, но това не доведе до нищо опасно, този път той лично завърши атаката като с глава прати топката в мрежата на младият вратар на домакините.

До края на първото полувреме се редуваха опасности и пред двете врати, но без това да доведе до ново попадение.

Това се промени в 49-тата минута, когато Ивайло Чочев и Алекс Колев изпълниха двойно подаване, а след това Колев центрира отдясно. Подаването му беше получено от Марио Топузов, който свали топката за Парвиз Умарбаев. Изстрелът на бившият играч на „Локо“ (Пловдив) попадна в очертанията на вратата и резултатът стана 2:2.

В 63-тата минута отново Алекс Колев имаше шанс за нещо опасно, но вместо това беше повален на земята. Въпреки претенциите за дузпа домакините не можаха да убедят съдията Георги Гинчев в нуждата от 11-метров наказателен удар пред вратата на Пламен Андреев.

Илиян Стефанов опита изстрел в 66-тата минута, но вратарят се намеси уверено.

В 76-тата минута вездесъщият Ивайло Чочев бе изведен на позиция от Георги Русев. Футболистът на „ЦСКА 1948“ опита директен удар, но вратарят на сините изби топката над вратата.

Три минути преди края на редовното време Георги Русев подаде на Елитон по въздух, но ударът с глава на бразилецът не доведе до нищо сериозно.

Стартови състави:

„ЦСКА 1948“: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Перейра, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей Перейра, 18. Ивайло Чочев, 28. Емил Ценов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев.

„Левски“: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноя Сонко-Сундберг, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 9. Рикардиньо.

Снимка: „Телеграф“