Левски (София)ТОПФутбол

Левски напуска евротурнирите с достойнство след 2:0 във Франкфурт

Айнтрахт победи Левски в реванша от плейофната фаза за влизане в групите на Лигата на конференциите. Класата в крайна сметка надделя и германците се наложиха с 2:0. Така 26-кратните шампиони на България напускат евротурнирите с високо вдигната глава.

25-та минута от мача домакините отбелязаха гол, който бе отменен заради засада. Мармуш получи подаване от Емимбе и бе точен, но страничният рефер мигновено вдигна флага.
Гьотце отправи силен удар от наказателното поле в 40-ата минута, но топката премина на сантиметри от страничния стълб.

Нова възможност за Айнтрахт в 54-ата минута! Ебимбе засече топката и отправи удар към далечната греда, но неточно.
Гоол! Айнтрахт откриват резултата в 79-ата минута Ебимбе пусна пас към Гьотце в наказателното поле, който подаде към Джесик Нганкам, който стреля към близкия ъгъл, разпечатвайки мрежата на Пламен Андреев.
Само няколко минути по-късно домакините вкараха второ попадение, дело на което беше Шкири.

Опасен далечен удар на Краев, който опита да върне едно попадение, но топката прелетял близо до вратата на Трап.

Айнтрахт: 1.Трап, 3.Пачо, 4.Кох, 6.Якич, 7.Мармуш, 15.Шкири, 35.Бута, 26.Ебимбе, 27.Гьотце, 30.Ааронсон, 36.Тута
Треньор: Дино Топмьолер

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиян Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев (К) 37. Дарлан 17. Уелтън 9. Рикардиньо 7. Роналдо