Левски (София)ТОПФутбол

Левски постигна трудна победа над Пирин

Левски се потруди доста, но постигна така важната победа над Пирин (Благоевград) с 2:0. Първото попадение бе дело на Уелтън в 78-ата минута, а крайния резултат бе оформен с дебютно попадение на Асен Митков в края на редовното време.

В 6-ата минута след центриране на Цунами в наказателното поле Рикардиньо засече с глава и стреля, но неточно.

36-ата минута Дарлан стреля силно, но стража на Пирин изби.
Фадига опита от далечна дистанция да изненада Ковальов в края на полувремето, но той отново демонстрира класата си и спаси.
Уелтън иска дузпа в края на първата част след съприкосновение с Андрей Йорданов, но Ивайло Стоянов не отсъжда такава и даде жълт картон за симулация на звездата на „сините“.

54-ата минута Ковальов направи ново спасяване, след като Рикардиньо стреля в долния ляв ъгъл на вратата.
Гоол! Левски открива резултата! В 80-ата минута Рикардиньо спечели топката и продължи към нахлуващия Уелтън. Бразилецът навлезе в наказателното поле и този път не остави никакъв шанс на Ковальов.

Гоол! „Сините“ удвояват резултата чрез Асен Митков в 87-ата минута. Роналдо бе бе фаулиран, но Митков мигновено стреля, вкарвайки първия си гол за първенство с екипа на „сините“!

Левски: 13.Николай Михайлов, 2.Жереми Петрис, 5.Ван дер Каап, 6.Цунами, 7.Роналдо, 9.Рикардиньо, 11.Джавад Ел Джемили, 17.Уелтън, 37.Дарлан, 50.Кристиан Димитров, 97.Асими Фадига
Треньор: Николай Костов

Пирин: 12.Максим Ковальов, 20.Аймен Суда, 4.Батас, 38.Александър Дюлгеров, 16.Андрей Йорданов, 17.Борис Тютюков, 73.Венцислав Бенгюзов, 8.Дмитро Семенив, 11.Иван Тасев, 29.Мартин Бачев, 19.Юго Комано
Треньор: Мирослав Митев

Съдия: Ивайло Стоянов

ВАР: Ивайло Ненков