ТОПФутболЦСКА-София

Нов успех на Ел Маестро, ЦСКА взе скалпа на Ботев (Пд) в зрелище на „Колежа“

ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 1:2 на „Колежа“ в среща от десетия кръг на Първа лига. Това е трети пореден успех за тима на Нестор Ел Маестро, което го отвежда на 3-ото място в класирането, но преди мача на Левски с Етър. Попаденията отбелязаха Линдсет и Назон от дузпа. . Балогианис върна пловдивчани в края на мача, но все пак ЦСКА победи.

Гоол ! 21-ата минута ЦСКА излиза напред в резултата! Всичко се случи в първата по-опасна атака за „червените“. Матиас Фаетон се пребори със съперник за топката по левия фланг и центрира, където непокрит бе Джонатан Линдсет, който отправи силен удар и остави безпомощен Ханкич.

41-ата минута Дюкенс Назон удари греда, след което Кареасо успя да остави топката в игра и върна към Турицов, който стреля и вкара, но попадението  не бе зачетено заради засада на Кареасо.

Малко преди края на първата част принудителна смяна бе извършена в състава на „армейците“. Мено Кох замени Кордоба.

„Червените“ поискаха дузпа заради игра с ръка на Бароан след изпълнение на корнер. ВАР прегледа ситуацията и реферът Давидов бе привикан на монитора. Главният съдия бе категоричен – дузпа за ЦСКА!
След което Назон бе точен.

Гоол ! Ботев се връща в мача!! Ивелин Попов получи на границата на наказателното поле и подаде отлично към Балогианис, който с едно докосване с левия крак стреля в горния ляв ъгъл за 1:2.

Ботев (Пд): 1.Ханкич, 5. Джонас Там, 10. Ивелин Попов, 11.Антоан Бароан, 15. Ейенга, 16. Акере, 17. Николай Минков, 19. Конте, 20. Антонио Калдерон, 21. Точукву Ннади, 38. Константинос Балогианис.
Треньор: Душан Керкез

ЦСКА: 1.Бусато, 13. Кордоба, 6.Християн Петров, 21. Амос Юга, 26. Кареазо, 7. Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 19. Турицов, 11. Фаетон, 9.Назон
Треньор: Нестор Ел Маестро