ВИДЕОТОПФутболЦСКА 1948

ГЛЕДАЙ: ЦСКА 1948 измъкна победата в последните минути срещу Ботев (Пловдив)

Отборът на ЦСКА 1948 победи с минималното 1:0 Ботев (Пловдив) в домакинството си в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в мача дойде в 86-ата минута от звездата на „червените“ Ивайло Чочев.

В 5-ата минута домакините имаха шанс да открият резултата, след като „жълто-черните“ не успяха да изчистят топката след ъглов удар. Топката се озова в Гурища, който центрира в наказателното поле и Ивайло Чочев стреля с глава, но топката се удари в гредата.

В 34-ата минута „канарчетата“ можеха да открият резултата в своя полза след като Степонавичюс получи пас от Рабей, но ударът му не порази вратата.
До края на полувремето не паднаха попадения и двата тима се прибраха на почивка при резултат 0:0.
В 55-ата минута ЦСКА Симеон Петров центрира отдясно в наказателното поле на Ботев (Пловдив), а Чочев от около десетина метра изпрати коженото кълбо над врата.
В 76-ата минута „червените“ стигнаха до гол, но той бе отменен заради засада.
След точно десет минути падна и победното попадение в мача. Русев центрира от прецизно след изпълнение от фаул, а защитата на Ботев (Пловдив) не успя да се справи за пореден път с Ивайло Чочев. Националът на България насочи топката във мрежата на гостите и откри резултата.

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 20. Антонио Вутов, 11. Бирсент Карагарен, 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов, 24. Ерденис Гурища, 8. Педриньо, 18. Ивайло Чочев (К), 87. Симеон Василев, 15. Симеон Василев, 5. Елитон;

Старши треньор: Юрий Васев

Ботев: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 11. Антоан Бароан, 14. Фаустас Степонавичюс, 15. Джеймс Ето’о, 16. Самуел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Нади, 22. Реда Рабей (К), 38. Константинос Балоянис;

Старши треньор: Душан Керкез