Локомотив (София)ТОПФутболЦСКА 1948

Локомотив София и ЦСКА 1948 не се победиха,“червено-черните“с четвърти пореден мач без допуснат гол

Локомотив София и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в мач от 14-ия кръг на Първа Лига. Двата тима изиграха не особено атрактивен мач в столичния квартал „Надежда“, в който повече преобладаваха битката и единоборствата, отколкото футбола. За „червено-черните“ това беше четвърти пореден мач във всички турнири без допуснат гол. Отборът на Данило Дончич събра 14 точки и заема 12-о място във временното класиране. ЦСКА 1948 са седми с 22 точки.

ЦСКА 1948 може би повече съжалява за равенството, тъй като създаде по-опасните голови положения. Първата по-интересна ситуация беше в 9-ата минута. Завърналият се като титуляр Бабукар Гайе увисна при центриране на Педриньо, но Лука Иванов успя да поправи вратаря, като изчисти топката пред Антонио Вутов, който беше готов да нанесе голов удар. Минута по-късно младежкият национал Емил Ценов получи пас фронтално срещу вратата, овладя топката и отправи силен удар от двадесет метра, който профуча встрани.

В 43-ата минута нападателят на домакините Димитър Митков получи контузия и беше заменен принудително от Карлос Франса. В продължението на първата част Педриньо бе изведен в наказателното поле от Русев и потърси далечния ъгъл, а топката срещна гредата. Веднага след това страничният рефер вдигна засада.

Втората част започна равностойно, а в 56-ата минута резервата Симеон Мечев спаси отбора си от гол. Елитон се извиси след центриране от корнер и насочи топката в десния ъгъл, но от голлинията халфът изчисти с глава.

В 70-ата минута Мечев центрира в наказателното поле, където Симеон Петров изчисти с глава. Топката се озова в Красимир Милошев, който отправи коварен удар от границата на наказателното поле, но кълбото премина покрай вратата на Наумов. Пет минути по-късно Радослав Кирилов и Никола Илиев комбинираха по отличен начин отляво, като младежкият национал центрира, а на далечната греда Георги Русев опита удар, който беше блокиран от защитник.

В 87-ата минута Стив Фуртадо центрира, а от границата на вратарското поле Видар Кяртанскон опита нещо като задна ножица, но прати топката покрай вратата. Две минути по-късно отново опита високо подаване към далечната греда, където Радослав Кирилов отправи удар с глава, който премина встрани.

В първата минута на добавеното време Кяртансон пропусна най-чистото положение за ЦСКА 1948. Георги Русев центрира в наказателното поле на Локомотив, където исландският нападател от непосредствена близост прати кълбото покрай дясната греда.

Локо Сф: 1. Бабукар Гайе, 2. Гонсало Кардосо (54 – 5. Даниел Ками), 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 20. Диого Тейшейра (80 – 10. Валентин Николов), 26. Красимир Милошев (80 – 98. Стив Траоре), 22. Ивайло Найденов, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 21. Антони Иванов (54 – 16. Симеон Мечев), 45. Димитър Митков (43 – 11. Карлос Франса)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 11. Бирсент Карагарен (62 – 99. Радослав Кирилов), 24. Ерденис Гурища (46 – 6. Стив Фуртадо), 20. Антонио Вутов (72 – 17. Никола Илиев), 21. Емил Ценов (85 – 39. Парвиз Умарбаев), 8. Педриньо (62 – 9. Видар Кяртансон), 87. Симеон Петров, 5. Елитон, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 15. Симеон Василев